بخش مقالات آکادمی | Articles
آخرین آموزش ها

هر وب سایت دارای دو قسمت Front است که شامل نمای ظاهری سایت که کاربران با آن در ارتباط هستند و Back شامل مجموعه عملیات پردازش اطلاعات سایت می باشد. زبان هایی که در قسمت Front به کار میروند معمولا HTML و CSS و JavaScript میباشد. در قسمت Back یک سایت زبان قالبی که استفاده می شود و به نوعی معروف است زبان PHP است.

PHP چیست؟

PHP مخفف شده عبارت Hypertext Preprocessor بوده و عموما به صورت زبان اسکریپت متن باز می باشد. PHP زبانی قابل اجرا بر روی سرور و همچنین برای دانلود و استفاده رایگان می باشد. قدرت و اجرای خیلی خوب این زبان آن را به هسته بزرگترین سیستم مقاله دهی تحت وب (WordPress) و بزرگترین سایت اجتماعی (Facebook) مبدل کرده. همچنین زبان سمت سرور ساده برای مبتدیان می باشد.
فایل های PHP دارای پسوند “php.” میباشد و میتونه شامل نوشته و یا کدهای HTML , CSS و یا JavaScript و حتی کد های خود زبان PHP بشود.  کدهای این زبان برروی سرور اجرا و نیتیجه به مرورگر باز میکردد همانند HTML.

توسط  PHP یکسری اقدامات براحتی میشود انجام داد. به عنوان مثال می توان با آن محتوای صفحه پویا تولید کرد، می توان فایلهایی بر روی سرور ایجاد، باز، خوانده، نوشته، و یا بست یا از دیتا سرور جمع آوری کرد. به کمک این زبان اقدام به اضافه، پاک و اصلاح داده در دیتابیس کنید و یا به ارسال و دریافت کوکی ها بپردازید. و درآخر میتوانید داده ها را رمز گذاری کنید.

در PHP شما محدود به خروجی HTML نمی شوید. شما می توانید از تصاویر، فایل های PDF و حتی فیلم های فلش و همچنین از هر متنی مانند XHTML و یا XML  خروجی داشته باشید.

و حالا چرا ما به شما این زبان برنامه نویسی رو توصیه میکنیم؟ زیرا PHP برروی انواع پلتفرم ها مانند Windows , Linux , Unix , MacOS X قابل اجرا بوده و تقریبا قابل انطباق با بیشتر سرورهای استفاده شده امروزی میباشد. مانند Apache, IIS. این زبان از طیف وسیعی از دیتابیس ها پشتیبانی میکندو یادگیری آن آسان و مفید در اجرا برروی سرور می باشد.

 

تاریخ ارسال
12 خرداد 1395
ارسال شده توسط
محمدرضا تناکیان
میزان بازدید
0 نفر بازدیدکننده
0 دیدگاه
فایلی جهت دانلود وجود ندارد !
مشخصات
حجم و فرمت :

0 دیدگاه ثبت شده

شما هم نظری بدهید
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
توجه فرمایید:
نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.

برچسب ها

, , ,