بخش اخبار آکادمی | News
آخرین اخبار

Microsoft بخش تلفن های ساده خود را واگذار کرد

بالاخره Microsoft بخش تلفن های ساده خود را واگذار کرد. مایکروسافت این بخش را به شرکت FIH که یک شرکت زیر شاخه شرکت Foxconn است به قیمت 350 میلیون دلار فروخت. در این معامله 4500 نفر از کارمندان مایکروسافت به شرکت تابعه فاکسکان انتقال یافتن همچنین  طبق قرارداد و موافقت نامه حق استفاده از نام تجاری نوکیا، نرم افزار های گوشی و سایر خدمات به شرکت فاکسکان واگزار شد.

نوکیا نیز در حال حاضر برای مجوز نام تجاری خود به نام HMD و ثبت یک شرکت جهانی برنامه ریزی میکند، که تولید و فروش طیف وسیعی از گوشی های آندروید و تبلت ها را شامل خواهد شد. این معامله تنها مربوط به بخش کسب و کار تلفن همراه ساده مایکروسافت میشود که هنوز با استفاده از نام تجاری نوکیا گوشی های خود را عرضه میکند. مایکروسافت می گوید همچنان به توسعه ویندوز 10 موبایل و پشتیبانی از گوشی های لومیا و دستگاه های تلفن ویندوز از شرکای مانند ایسر، آلکاتل، HP، Trinity و VAIO ادامه خواهد داد. در چند سال گذشته بخش گوشی های ساده مایکروسافت در حال نزول بوده است.

افت چشمگیر فروش تلفن همراه برای مایکروسافت

آشا، سری 40 و نوکیا X ، همه در جولای 2014 عرضه شد و مایکروسافت هیچ ویژگی جدید و یا به روز رسانی به این دستگاه ها اضافه نکرد. مایکروسافت در کسب و کار تلفن خود بر روی ویندوز فون تمرکز کرده است. که تا حد زیادی شکست خورده است، و مایکروسافت تنها 2.3 میلیون دستگاه لومیا در سه ماهه اخیر فروخته و شاهد کاهش چشمگیر 73 درصدی از 8.6 میلیون دستگاه در مدت مشابه سال گذشته است. مایکروسافت حدود یک سال پیش تمرکزش را در بخش تلفن همراه بر روی پرچمداران (دستگاه های کم هزینه) قرار داده است. مدیر بخش ویندوز مایکروسافت، تری میرسون، قبلا اعتراف کرد که ویندوز فون تمرکز این شرکت در سال نیست.

در مصاحبه ای با سایت The Verge در اوایل سال جاری، میرسون گفت مایکروسافت به طور کامل متعهد به دستگاه های تلفن همراه است اما اگر شما می خواهید به بسیاری از مشتریان تلفن همراه برسید، ویندوزفون این کار را نمیتواند انجام دهد”

شایعه ترین شایعات در مورد مایکروسافت نشان می دهد که مایکروسافت ممکن است سال آینده تلفن همراهی با نام Surface Phone را عرضه کند. همچنین ممکن است مایکروسافت لومیا را برای همیشه کنار بگذارد.

مایکروسافت در طول پنج سال گذشته در تلاش بود تا سازندگان تلفن همراه را برای ساخت دستگاه های ویندوزفون متقاعد کند، اما کاربران بر روی iOS و گوشی های آندروید متمرکزاند.

تاریخ ارسال
31 اردیبهشت 1395
ارسال شده توسط
کوروش هاشمی
میزان بازدید
0 نفر بازدیدکننده
0 دیدگاه
فایلی جهت دانلود وجود ندارد !
مشخصات
نویسنده : کوروش هاشمی
حجم و فرمت :

0 دیدگاه ثبت شده

شما هم نظری بدهید
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
توجه فرمایید:
نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.