بخش اخبار آکادمی | News
آخرین اخبار

اپل امروز با ایجاد صفحه‌ای برای بزرگداشت روز جهانی زمین در بخشی از مطلب خود اشاره به MacOS داشته است. در این متن نوشته شده : سال‌های مصرف برای ابزارهای MacOS و tvOS چهار سال بوده و برای ابزارهای iOS و watchOS سه سال است

البته این موضوع باعث شگفتی نیست چرا که اپل در روزهای گذشته نیز نشانه‌های از این کار را با حذف نام i از محصولاتی مانند Apple Watch  و tvOS نمایان کرده بود، چرا که این شرکت در تلاش برای یافتن یک نظام نام‌گذاری واحد است. ماه گذشته نیز در فایل فریم‌ورک OS Xبه نام macOS اشاره‌ای شده بود و حالا به نظر می‌رسد شواهد بیشتری از این تغییر در نامگذاری فاش شده است.

برای اطمینان از این موضوع باید تا کنفرانس WWDC اپل در ماه ژوئن منتظر ماند.

بااین‌حال چندی پیش پس از مشاهده عبارت MacOS در یکی از فایل‌های فریم ورک OS X این تصمیم احتمالی اپل در فضای مجازی لو رفت. حالا نیز کمپانی اپل اشاره دیگری به این موضوع کرده است.

2298a849-00e7-480b-9c91-955a61ca3a97  تغییرنام OS X به MacOS 2298a849 00e7 480b 9c91 955a61ca3a97 2

در این متن نوشته شده است :جهت کارکرد مناسب برای مصرف‌کنندگان، ما ابتدا قدرت مصرفی محصول را هنگامی‌که در حال فعالیت در محیط شبیه سازی شده است، اندازه‌گیری می‌کنیم. الگوهای مصرف روزانه هر محصول خاص و منحصربه‌فرد هستند و ترکیبی از استفاده واقعی و غیرمستقیم دیتا توسط کاربر به شمار می‌روند. تعداد سال‌های استفاده از محصول که به مالک اولیه برمی‌گردد، برای MacOS و TVOS حدوداً 4 سال و برای iOS و WatchOS حدوداً سه سال در نظر گرفته می‌شوند. اطلاعات بیشتر پیرامون میزان مصرف انرژی محصولات ما در گزارش‌های محیطی محصول ارائه می‌شوند…

جهت یادآوری عرض کنیم که کلمه OS X برای اولین بار در سال 2001 توسط کمپانی اپل ثبت و مورد استفاده قرار گرفت، این نام تاکنون دستخوش هیچ تغییری نشده است. قبل از سال 2001 نیز نام سیستم‌عامل در سال 1999 ، Mac OS 9  بود.

 

اینکه آیا این فقط یک تغییر نام است و یا در کیفیت محصول هم تغییراتی ایجاد خواهد شد ، هنوز در حاله ای از ابهام قرار دارد و باید منتظر ماند و نتیجه ی آن را مشاهده کرد.

تاریخ ارسال
1 اردیبهشت 1395
ارسال شده توسط
بشیر صالحی
میزان بازدید
0 نفر بازدیدکننده
0 دیدگاه
فایلی جهت دانلود وجود ندارد !
مشخصات
نویسنده : بشیر صالحی
حجم و فرمت :

0 دیدگاه ثبت شده

شما هم نظری بدهید
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
توجه فرمایید:
نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.

برچسب ها

, , , ,