بخش مقالات آکادمی | Articles
آخرین آموزش ها

رشد شرکت اینترنتی eBAY و سایت آن به حدی بالاست که امروز دیگر هیچ فروشگاه را چه در میان سایت های حراج اینترنتی و چه در میان لیست بزرگترین فروشگاه ها و سوپر مارکت های جهان نمیتوان با آن مقایسه کرد.

eBAY بزرگترین فروشگاه دنیا :

هیچ فروشگاه را نمی توان در دنیا پیدا کرد که میزان خرید و فروش کالا در آن به اندازه این سایت اینترنتی باشد. امروز به طور متوسط روزانه 12 میلیون عدد کالا در سایت eBAY به فروش می رود تعداد مشتریان ثبت شده eBAY هم 144 میلیون نفر است ، به عبارت دیگر 144 میلیون نفر از مردم کره ی زمین مشتریان رسمی و دائم آن محسوب می شوند.

یکی از بهترین سال های امید یار و سایت آن سال 1997 بود که در آن سال بالاترین رشد این فروشگاه اینترنتی بدست آمد در آن سال همچنین اولین مدیران شرکت منصوب شدند .

امید یار در همین سال هم تصمیم گرفت برای تداوم رشد شرکتش مدیران با تجربه را وارد eBAY کرده و خود نقش مشاور و (رئیس در سایه) را بر عهده گیرد او در تاسیس شرکت یک شریک زیرک هم داشت جفا اسکوپ.

اسکوپ نیز این دیدگاه امید یار را قبول داشت که اگر چه ایده وی بسیار خوب بود اما آنها خود به تنهایی نمی توانند در اقتصاد پر رقابت امروز هر کاری را انجام دهند. این دو ، مدیری را به ریاست شرکت خویش برگزیدند که هنوزم ریاست eBAY را بر عهده دارد وی که گم ویتامین نام دارد اندکی پس از آغاز ریاست خود توانست در سال 1988 eBAY را با موفقیت وارد بورس سازد حضور موفق eBAY در بورس ثروت بنیان گذار آن یعنی امید یار چند برابر کرد.

در آن زمان دیگر ایده ساده مرد جوان موجب پدید آمدن بزرگترین فروشگاه و مرکز حراج دنیا شده بود. یکی از نویسندگان  برای نوشتن کتاب خود اجازه یافته بود تا تمامی سوراخ ها و گوشه های نادیده شرکت را مورد بررسی قرار دهد

در کتاب خود مصاحبه های متعددی با امید یار و تعداد زیادی از پرسنل شرکت انجام داده و حتی نظرات سرمایه گذاران را هم جویا شده است . وی در پایان تمامی این اقدامات نتیجه می گیرد که در میان شرکت های بزرگ دنیا نهاد اداره کننده سایت eBAY یکی از کم تنش ترین های آنها است او یکی از دلایل این امر را نوع نگاه و رفتار مدیریتی امید یار می داند وی خود نیز طی مدت تحقیقات خویش به یکی از شیفتگان و طرفداران سرسخت امید یار و سایت وی بدل شده است لذا تقریبا تمام کتاب او که بیش از 300 صفحه است صرف تعریف و تمجید از مرد جوان شده است.

تاریخ ارسال
8 تیر 1395
ارسال شده توسط
مهندس ابراهیمی
میزان بازدید
0 نفر بازدیدکننده
0 دیدگاه
فایلی جهت دانلود وجود ندارد !
مشخصات
حجم و فرمت :

0 دیدگاه ثبت شده

شما هم نظری بدهید
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
توجه فرمایید:
نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.