بخش مقالات آکادمی | Articles
آخرین آموزش ها

ممکن است این سوال برای شما نیز مطرح شده باشد که دو فیلد خالی که در زیر فیلد To قرار دارند چه کاربردی دارند؟ چه تفاوتی بین آن ها با To است و چرا در بیشتر مواقع خالی هستند؟ امروز به این سوال بسیار ساده پاسخ خواهم داد.

BCC در ایمیل به چه معناست؟

BCC مخفف کلمه Blind Carbon Copy وبه معنای رو نوشت مخفی است.

هنگامی که شما ایمیلی را برای فردی ارسال میکنید، تنها آن فرد ایمیل مورد نظر را دریافت می کند و بعد از دریافت پاسخ را ارسال می کند و مشکلی هم پیش نمی آید. اما زمانی هست که شما می خواهید از همان ایمیل یک کپی برای فرد یا افراد دیگری بفرستید این بار شما آدرس گیرنده ها را در To نمی نویسید و می خواهید در قسمت CC و یا BCC آدرس ها را بفرستید. اما چه تفاوتی دارد که در کدام قسمت باشد؟! نکته همین جاست! اگر شما لیست آدرس ایمیل های دریافت کنندگان را در قسمت CC بنویسید همه ی آن ها پس از دریافت ایمیل، در ابتدای متن ایمیل لیست سایر کسانی که به غیر از خودشان این ایمیل را دریافت کرده اند را می بینند و متوجه می شوند که این نامه به افراد دیگری هم ارسال شده است. اما هنگامی که قرار است از یک شرکت تجاری یک ایمیل به چندیدن نفر ارسال شود و در ضمن اطلاعات شخصی آن ها حفظ شود، اگر شما لیست آدرس های دریافت کنندگان را در قسمت CC و یا To بنویسید این افراد علاوه بر دریافت ایمیل از لیست آدرس ایمیل هایی که این نامه برایشان فرستاده شده هم با خبر می شوند. در اینجا بهتر است آدرس دریافت کنندگان ایمیل را در قسمت BCC بنویسید. در این صورت این افراد به هیچ عنوان با خبر نمی شوند که این ایمیل برای چه افراد دیگری فرستاده شده است. در هنگام ارسال ایمیل اگر در قسمت CC و یا To هم آدرس های دیگری را بنویسید، مثلا زهرا در قسمت To و مریم در قسمت CC. زهرا و مریم از لیست BCC با خبر نمی شوند اما بر عکس افراد BCC می توانند ببینند این ایمیل به زهرا و مریم ارسال شده است.

ازین پس می دانید که با توجه به درجه اهمیت یک ایمیل نام دریافت کننده را در کدام قسمت باید بنویسید. امیدوارم این مطلب آنطور که باید، آموزنده بوده باشد.

“پیروز باشید”

تاریخ ارسال
21 تیر 1395
ارسال شده توسط
مریم فاتحی زاده
میزان بازدید
0 نفر بازدیدکننده
0 دیدگاه
فایلی جهت دانلود وجود ندارد !
مشخصات
حجم و فرمت :

0 دیدگاه ثبت شده

شما هم نظری بدهید
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
توجه فرمایید:
نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.