بخش مقالات آکادمی | Articles
آخرین آموزش ها

۸ برنامه نویس بزرگ زنده دنیا

برنامه نویس های رایانه ، مینویسند، آزمایش میکنند، اشکال زدایی میکنند و از دستورالعملهای دقیق، که برنامه های رایانهای گفته میشوند و رایانه باید از آنها برای اجرا توابع شان پیروی کنند، نگهداری میکنند. برنامه نویس ها همچنین تصور میکنند، طراحی میکنند و ساختارهای منطقی را برای برطرفکردن اشکالها توسط رایانه آزمایش میکنند.برنامه نویسان نقش بسیار مهمی در پیشرفت بشریت داشته اند ما در این مقاله ۸ برنامه نویس بزرگ زنده را  به شما معرفی میکنیم.

Margaret Hamilton

مغز متفکر نرم افزار کنترل پرواز آپولو و به عنوان مدیر بخش مهندسی نرم افزار در آزمایشگاه دراپر استارک چارلز و ریاست تیم طراحی و ساخت نرم افزار کنترل پرواز در هیئت مدیره ماموریت های آپولو، تیم همیلتون در ناسا برنامه نویسی نرم افزاری آپولو 11 برای حرکت و فرود روی ماه و سپس برنامه نویسی ایستگاه فضایی اسکای لب را انجام دادند. او همچنین برنده جایزه لاولیس آگوستا آدا در سال 1986 و جایزه استثنایی قانون فضایی ناسا در سال 2003 است. مارگارت همیلتون در طول زندگی خود بیشتر از ۱۳۰ مقاله و ۶۰ گزارش (گزارشهای مربوط به پروژههایش) نوشته است.

  • دیوید همیلتون ” او سرچشمه اصطلاح« مهندسی نرم افزار – و به عنوان مثال بزرگتر چگونه این کار را انجام دادن است. “

Linus Torvalds

لینوس توروالدز لینوکس، یک سیستم عامل آزاد، را در اتاق خوابگاه خود را در دانشگاه هلسینکی ایجاد کرد همچنین یک کادر اختصاصی از علاقه مندان را ایجاد کرد، لینوکس سیستم عامل انتخابی مراکز داده، ابر رایانه ها، و سرور هاست لینوکس همه جا هست همچنینلینوس برنده جوایز و افتخارات متعددی، از جمله جایزه EFF پایونیر در سال 1998، لاولیس مدال انجمن کامپیوتر بریتانیا در سال 2000، جایزه فناوری هزاره در سال 2012 و جایزه پیشگامان کامپیوتر انجمن کامپیوتر IEEE را در سال 2014 است. توروالدز به زبان تیز خود شناخته شده است.

  • دن آلن میگوید ” توروالدز احتمالا برنامه نویس ، برنامه نویس هاست”

Richard Stallman

ریچارد استالمن از دهه هشتاد برای قانون کپی رایت نرم افزار مبارزه میکند و رهبری پروژه های موفق را بر عهده داشته و به گسترش برنامه ها و ابزار ها کمک فراوانی کرده.همچنین خالق ایمکس نیز هست.تاسیس پروژه GNU و بسیاری از ابزار های هسته ای مانند Emacs،عضویت شورای همکاری خلیج فارس ، همچنین او بنیاد نرم افزار آزاد را تاسیس کرد و برنده جایزه گریس موری هاپر در سال 1990 و جایزه پیشگام EFF در سال 1998 است.

  • Marko Poutiainen “من ممکن است در بسیاری از چیزها با آن مرد بزرگ اختلاف نظر داشته باشم، اما او هنوز هم یکی ازمهم ترین برنامه نویسان است ، زنده یا مرده”

۸ برنامه نویس بزرگ زنده دنیا facebook mark zuckerberg 0112

Mark Zuckerberg

مارک زوکربرگ معروف در خوابگاه دانشگاه هاروارد فیس بوک را ایجاد کرد. امروز، شعار فیس بوک “حرکت سریع و شکستن همه چیز” است همچنین اطلاع فرهنگ در سراسر جهان را راه اندازی کرد.فلسفه شخصی زوکربرگ در اتصال جهانی و تعامل اجتماعی و حرکت رو به جلو فیس بوک است.مجلهٔ تایم وی را به عنوان شخصیت سال ۲۰۱۰ انتخاب کرده است.در سال ۲۰۰۸، مجله فوربس او را جوانترین میلیاردر که ثروتش را شخصاً کسب کرده معرفی کرد و ثروت او را ۱٬۵ میلیارد دلار تخمین زدهاست. هم اکنون وبگاه فوربس، داراییهای وی را ۶٬۹ میلیارد دلار اعلام کرده است.

David Heinemeier Hansson

برنامه نویس دانمارکی David Heinemeier Hansson (در جامعه برنامه نویسی به عنوان DHH شناخته میشود) او چارچوب نرم افزاری وب روبی را ریلز کرده ، یک چارچوب برنامه نویسی وب فوق العاده محبوب ، او در سال 2005 “هکر سال” نام گرفت و جایزه گوگل را بدست آورد.Hansson یک راننده مشتاق مسابقه ماشین سواری است و در مسابقات 24 ساعته Le Mans در سال 2012 شرکت کرد.او در سال 2014 برای اولین بار مدال کلاس های خود را گرفت.

Bram Cohen

برام کوهن پروتکل بیت تورنت را در سال 2001 اختراع کرد. که محیط جدیدی برای دریافت سریعتر کاربران که با شکستن یک فایل بزرگ به یک فایل های کوچکتر است فراهم کرده.بیت تورنت فوق العاده محبوب است و حدود یک چهارم میلیارد  کاربر در سراسر جهان دارد. در سال گذشته، تام یورک ردیوهد یک آلبوم موسیقی به طور انحصاری در بیت تورنت توزیع، که فایل آن یک میلیون بار در تورنت استفاده شد. با این حال، طبیعت ناشناس و سرعت دانلود سریع بیت تورنت است آن را تبدیل به مکانی محبوب برای موسیقی، فیلم و بازی کرده است.

Donald Knuth

کار علمی دونالد کنوت در علوم کامپیوتر او را به عنوان “پدر تجزیه و تحلیل الگوریتم”معرفی کرده است. تمام چیزها از الگوریتم استفاده میکنند از اخبار فیسبوک تا پیشنهادات خرید آمازون کار خود را مدیون دونالد کنوت هستند همچنین او نویسنده  هنر برنامه نویسی کامپیوتر نیز هست.در 77 سالگی، دونالد هنوز مشغول نوشتن کار خود “هنر برنامه نویسی کامپیوتر” بود که در سال ۲۰۱۱بیرون آمد. او همچنین یک استاد ممتاز بازنشسته در دانشگاه استنفورد است و اولین برنده جایزه هاپر گریس موری ACM در سال 1971، برنده جایزه تورینگ M.الف ACM در سال 1974 و برنده مدال ملی علوم در سال 1979 است.

  • Mitch Rees-Jones “اگر شما از من بپرسید میگویم خیلی عالی”

John Carmack

John Carmack خالق بازی Doom است او به آکادمی علوم و هنر تعاملی تالار مشاهیر در سال 2001 رفت و در سال 2007 و 2008 موفق به کسب جوایز امی در رده مهندسی و فناوری شد و در سال 2010  جایزه یک عمر دستاورد توسط توسعه دهندگان بازی را دریافت کرد.او موسس شرکت ID نرم افزار نیز هست.

  • گرگ ناتون “اساسا او می تواند در یک آخر هفته هر چیزی را بنویسد ….”
  • کریس موریس”او موتزارت برنامه نویسی کامپیوتر  است.”
تاریخ ارسال
28 اردیبهشت 1395
ارسال شده توسط
کوروش هاشمی
میزان بازدید
0 نفر بازدیدکننده
0 دیدگاه
فایلی جهت دانلود وجود ندارد !
مشخصات
نویسنده : کوروش هاشمی
حجم و فرمت :

دیدن این مطالب نیز توصیه می شود

0 دیدگاه ثبت شده

شما هم نظری بدهید
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
توجه فرمایید:
نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.