بخش مقالات آکادمی | Articles
آخرین آموزش ها

همیشه وقتی اسم برنامه نویسی میومد یه خورده میترسیدم ، چون جو اون موقع ها یه طوری بود که با خودم میگفتم یادگیری برنامه نویسی خیلی سخته اما بعد از یه مدتی که تصمیم جدی برای برنامه نویس شدن گرفتم متوجه شدم اونقدرا هم سخت نیست فقط تلاش میخواد و علاقه .

این علاقه وجود داشت اما مطمئن نبودم که تلاشی که لازم داره رو هم دارم یا نه خیلی اتفاقی شروع به یادگیری برنامه نویسی کردم ، پستی بلندی های زیادی داشت خیلی وقتا دلسرد شدم اما خیلی وقتا هم به خاطر این راهی که انتخاب کردم خوشحال بودم . یاد یه جمله از استیو جابز افتادم که میگه همه باید برنامه نویسی رو یاد بگیرن چون بهشون این قدرت رو میده که چجوری فکر کنن !!! من به این جمله از استیو جابز رسیدم چون برنامه نویس شدن درسایی به من داد که شاید هیچ جای دیگه نمیتونستم اینا رو یاد بگیرم .

درسایی که از برنامه نویسی گرفتم :

اول ، یاد گرفتم چجوری ارتباط برقرار کنم!!

وقتی برای اولین بار وارد یه تیم برنامه نویسی شدم ، برام جالب بود بعضی وقتا اعضای تیم به هم میگفتن چرا اونجا رو کدش رو تغییر دادی من داشتم روش کار میکردم اونجا بود که فهمیدم ارتباط داشتن با اعضای تیم پروژه یه چیز الزامیه و باید بتونی بین اعضای پروژه یه ارتباط قوی در راستای اهداف پروژه ایجاد کنی . همیشه کارامونو تو یه کاغذ مینوشتیم که من امروز قراره رو این قسمت کار کنم و کسی دست به کد اون قسمت نزنه برام جالب بود که کم کم یه قسمت هایی از پروژه رو مال خودم کردم و شد مخصوص من . اینجا بود که یاد گرفتم باید ارتباط قوی برقرار کرد .

دوم ، حل کردن مشکلات :

وقتی برنامه نویسی انجام میدی ، مطمئنا به مشکلاتی برمیخوری که لازمه در مورد رفع کردنشون با کسی مشاوره کنی یا هم دنبال راه حلش بگردی زندگی هم همینطوره دقیقا هر لحظه از زندگی مشکلاتی برات پیش میاد و تو باید برای رفعشون دنبال راه حل بری .گاهی وقتا من فقط مشکل رو حل میکردم که برنامه پیش بره اما یاد گرفتم گاهی بوجود اومدن بعضی مشکلات ریشه در خود من داره و باید ذهنمو تغییر بدم .

سخن آخر : حالا فهمیدین چرا استیو جابز گفت همه باید برنامه نویسی یاد بگیرن ؟؟؟

دقیقا همه ی ما تو زندگی به مشکلاتی برمیخوریم که یه برنامه نویس روزی هزاران بار به این خطاها برمیخوره و باید به قولی دیباگشون کنه و ریشه یابی کنه و ببینه این مشکل ریشش کجا بوده و این یه قدرت خیلی خارق العاده بهش میده که تو زندگیش تصمیم های بهتری بگیره .

تاریخ ارسال
6 فروردین 1396
ارسال شده توسط
فرزانه نقش بندی
میزان بازدید
0 نفر بازدیدکننده
8 دیدگاه
فایلی جهت دانلود وجود ندارد !
مشخصات
حجم و فرمت :

8 دیدگاه ثبت شده

شما هم نظری بدهید
مهدی

سلام ….

مقاله کاملا عالی بود لایک

  مدیر- علی پردل

  درود
  ممنون از شما
  موفق باشید

حسین اهل زاده

بسیار عالی بود

  مدیر – سعید سلطانی

  سلام و درود
  ممنون از لطف شما دوست خوبم
  امیدوارم در آینده باز هم در خدمتتون باشیم و ما رو از نظرات و انتقاداتتون محروم نفرمایید
  موفق و پیروز باشید

مهدی

بسیار عالی و مفید

  مدیر – سعید سلطانی

  سلام و درود
  مرسی از لطفی که به ما دارید
  امیدوارم در آینده باز هم با ما همراه باشید
  با آرزوی بهترین ها در سال جدید
  موفق باشید

Amin Wayne

محشر بود

  مدیر – سعید سلطانی

  سلام و درود
  مرسی از لطفتون دوست خوبم
  با آرزوی سالی خوش
  موفق و پیروز باشید

توجه فرمایید:
نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.

برچسب ها