بخش اخبار آکادمی | News
آخرین اخبار

گوگل Allo قابل اجرا با تکنولوژی رمزگذاری واتس اپ

گوگل آی/او یک کنفرانس سالیانه که بر روی توسعه دهندگان متمرکز است و توسط گوگل در سانفرانسیسکوی کالیفرنیا برگزار میگردد. این کنفرانس دارای جلسات بسیار فنی است.گوگل آی/او از سال ۲۰۰۸ آغاز به کار کرد. I و O مخفف عبارت input/output (ورودی/خروجی) و “Innovation in the Open” (نوآوری در فضای باز) میباشد.اوایل امروز در کنفرانس I / O گوگل یک برنامه چت جدید به نام الو که دارای رمز گذاری کامل  end-to-end است را معرفی کرد.پس از برنامه معرفی الو، شرکت Whisper Systems در یک پست وبلاگ اعلام کرد که به طور فعال در توسعه الو و ویژگی های رمز گزاری نقش داشته است و بر اساس پروتکل سیگنال باز این شرکت ساخته شده است و بیان کرده “ما با یکدیگر بر روی یکپارچه سازی پروتکل سیگنال به الو، که همه ی خواص رمزنگاری قوی پروتکل سیگنال را که حالت ناشناس الو را به ارمغان می آورد همکاری کرده ایم “این شرکت در یک پست وبلاگ نوشت “ما جزئیات فنی بیشتر و خلاصه ای از برنامه را زمانی که اپلیکیشن در دسترس بود منتشر میکنیم.”

امنیت گوگل Allo

پروتکل سیگنال تحت مجوز open-source در دسترس است و در حال حاضر به عنوان ستون فقرات برای تعدادی از محصولات محبوب چت عمل می کند.بزرگترین این محصولات واتساپ است، که استفاده از این پروتکل با تغییر آن به طور کامل به رمزنگاری end-to-end به پایان رسید در اوایل سال جاری، همکاری آن ها با شرکت Open Whisper به اتمام رسید.

تکنولوژی اجرای ALLO به طور قابل توجهی با WhatsApp و رمز گذاری آن متفاوت است.پیام های ارسال شده در الو به طور پیش فرض با تکنولوژی  end-to-end رمزگذاری نمی شوند و کاربران می توانند یکپارچه بین شبکه های خصوصی و محافظت شده سویچ کنند . برخی  نگرانند آنند که کاربران به اشتباه ممکن است پیامی محافظت نشده را ارسال کنند.

بایید منتظر باشیم و ببنیم که گوگل میتواند با الو جای واتس اپ را بگیرد یا نه؟ این در حالی است که اکنون برای واتس اپ رقبای دیگری مثل تلگرام که در این مقاله بررسی کردیم نیز وجود دارد.

تاریخ ارسال
31 اردیبهشت 1395
ارسال شده توسط
کوروش هاشمی
میزان بازدید
0 نفر بازدیدکننده
0 دیدگاه
فایلی جهت دانلود وجود ندارد !
مشخصات
نویسنده : کوروش هاشمی
حجم و فرمت :

0 دیدگاه ثبت شده

شما هم نظری بدهید
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
توجه فرمایید:
نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.