بخش اخبار آکادمی | News
آخرین اخبار

بالاخره گوگل کروم تصمیم گرفت تا مانع این شود که افراد هر آنچه که انجام داده اند را اشتباها از بین ببرند.

احتمالا برای شما هم پیش آمده وسط پر کردن یک فرم یا تایپ یک متن کلید Backspace رافشده اید تا کاراکتری را حذف کنید اما در کمال ناباوری مشاهده کردید که به صفحه قبل منتقل شده و هر آنچه تاکنون انجام داده بودید از دست رفته است. آن جاست که متوجه شدید مکان نمای شما باکس مربوط به متن را انتخاب نکرده ولی دیگر فایده ای ندارد و از اول باید تمام کارها را آغاز کنید.

بنا بر آنچه شرح داده شد قرار است در نسخه آینده مرورگر Chrome ، کلید Backspace دیگر به عنوان میانبری برای بازگشت به صفحه قبلی فعال نباشد تا جلوی اتفاقاتی از این دست گرفته شود.

این که قابلیت تا کنون در بعضی از نسخه های آزمایشی گوگل کروم به کار گرفته شده است، چندان هم بی انتقاد نبوده است.

بسیاری از کاربران برای بازگرداندن Backspace به عنوان میانبر برگشت اصرار دارند و اعتقاد دارند بعد از سال ها استفاده از این میانبر ، حذف آن آزار دهنده است.

مهندسان گوگل برای رفع این مشکل در پی انتشار یک افزونه برای بازگرداندن این عملکرد به صورت دستی برای کابرانی که می خواهند از Backspace به عنوان میانبر بازگشت در گوگل کروم استفاده کنند، می باشند. اما همچنان بر این عقیده استوارند که اکثریت کاربران در اغلب موارد با فشردن این کلید اطلاعات خود را از دست داده و از این پس به صورت پیش فرض در Chrome کلید Backspace عمل بازگشت به صفحه قبل را انجام نخواهد داد.

به اذعان خود گوگل حذف عملکرد به صورت پیش فرض برای اکثر کاربران و عرضه افزونه برای کاربرانی که قصد بازگرداندن آن را دارند شاید عالی نباشد، ولی از وضعیت امروزه نیز بهتر است.

البته هم اکنون نیز افزونه های برای بازیابی قسمتی از اطلاعات از دست رفته به خاطر فشردن نابجای Backspace وجود دارند نظیر The Lazarus tool، که اطلاعات وارد شده در فرم های وب را ذخیره کرده تا هنگامی که کاربر دویاره وارد آن صفحه می شود نمایش داده شوند.

آیا شما نیز از این طریق مجبور به دوباره کاری شده اید؟

ترجیح می دهید عملکرد میانبر بازگشت به صفحه قبل باقی بماند؟

نظراتتان را با به اشتراک بگذارید.

تاریخ ارسال
1 خرداد 1395
ارسال شده توسط
محسن فراحتی
میزان بازدید
0 نفر بازدیدکننده
0 دیدگاه
فایلی جهت دانلود وجود ندارد !
مشخصات
نویسنده : محسن فراحتی
حجم و فرمت :

0 دیدگاه ثبت شده

شما هم نظری بدهید
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
توجه فرمایید:
نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.

برچسب ها

,