بخش اخبار آکادمی | News
آخرین اخبار

Google I/O 2016 عرصه ی رونمایی نوآوری هایی کمپانی گوگل، شاید امسال، جذاب تر از سال های گذشته بوده است.

یکی از گجت هایی که امسال توسط گوگل رونمایی شد، اسپیکر هوشمند Google Home است. این گجت یک اسپیکر wi-fi قابل حمل دارای تکنولوژی دستیار صوتی است.

اسپیکر هوشمند Google Home شامل یک دستیار مجازی است که به وسیله فرمان های صوتی می توانید با آن در تعامل باشید،  به نام Google Assistant که برند جدیدتر بر پایه ی قابلیت جستجوی صوتی Google Now  می باشد که باز هم در Google I/O 2016 معرفی شد. این تکنولوژی جدید این امکان را دارد که به شما پاسخ داده و  مکالماتی دو طرفه داشته باشید، همچنین قادر است وظایفی نظیر پخش موسیقی یا به کارگیری دستگاه های هوشمند منزلتان نظیر ترموستات های Nest را انجام دهد.

در میان شرکت هایی که در زمینه تولید این پلتفرم ،گوگل با آنها همکاری داشته اسامی برجسته ای مثل: Uber, Pandora, Spotify, OpenTable, Instacart, Mytaxi, WhatsApp و بسیاری دیگر به چشم می خورند.

مهمترین رقیب اسپیکر هوشمند Google Home را باید Echo محصول شرکت آمازون دانست. اسپیکر هوشمند Echo که به گزارش تحلیل گران احتمالا تاکنون قریب به سه میلیون دستگاه از آن تا به حال به فروش رفته است به عقیده بعضی از در لیست گجت هایی که باید داشت رتبه دوم را کسب کرده است.

البته باید توجه داشت که بخشی از این فروش را باید متوجه تبلیغات گسترده و تخفیفات سایت آمازون دانست. در هر صورت با این ارقام فروش و ارائه دو محصول ارزان تر Tap و Dot آمازون توانسته جا پای محکمی در این عرصه برای خود ایجاد کند.

نکته ی حائز اهمیت دیگر این است که گوگل هنوز پلتفرم خود را برای توسعه دهندگان طرف سوم باز نکرده است. این در حال است که آمازون برای Echo  با ایجاد یک اکوسیستم از افزونه ها به نام “Skills” توجه این سری از برنامه سازان را جلب کرده است.

باید توجه داشت که هنوز قیمت اسپیکر هوشمند Google Home هم مشخص نشده و احتمالا تا اواخر امسال به بازار عرضه خواهد شد.

رقابت بین گوگل و آمازون برای ورود به خانه ها باید جالب باشد.

تاریخ ارسال
31 اردیبهشت 1395
ارسال شده توسط
میزان بازدید
0 نفر بازدیدکننده
0 دیدگاه
فایلی جهت دانلود وجود ندارد !
مشخصات
نویسنده :
حجم و فرمت :

0 دیدگاه ثبت شده

شما هم نظری بدهید
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
توجه فرمایید:
نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.