بخش اخبار آکادمی | News
آخرین اخبار

26.2 میلیارد دلار، مبلغی قرارداد، برای واگذاری شبکه ی اجتماعی متحصصین، لینکدین به کمپانی عظیم مایکروسافت.

خیلی انتظار چنین خبری را در اوایل هفته شان نداشتند.

هر چند، لینکدین به عنوان شبکه اجتماعی متخصصین، آن طور که باید مانند سایر کشورهای جهان به خصوص کشورهای پیشرفته نتوانسته در ایران برای متخصصین و کارفرمایان کاربردی باشد، اما همچنان مرجعی است که بسیاری از متخصصین داخلی از آن استفاده می کنند.

حالا مایکروسافت، قصد دارد با خرید این شبکه اجتماعی، آن را در بسیاری از اپ ها و سرویس های خود از جمله Office و Skype و حتی Cortana ادغام کند.

مثلا شما می توانید اطلاعات فردی را که با وی قرار ملاقات دارید مشاهده کنید، و یا زمانی که بر رویی یک پروژه Office 365  کار می کنید، از یک متخصص کمک بگیرید.

بنا به خبرها مایکروسافت بنا به قرارداد قصد دارد که ساختار مستقل لینکدین را به طور کلی حفظ کرده، که شامل باقی ماندن Jeff Weiner در پست مدیرعاملی می باشد. کمپانی مایکروسافت امیدوار است که قرارداد در سال جاری، 2016 میلادی، نهایی شود.

به عقیده مدیران مایکروسافت، لینکدین با ساختار کمپانی مادر همخوانی دارد. زیرا سرویس های که توسط مایکروسافت ارائه می شوند، ارتباطات بسیاری با جامعه متخصصین دارند. هر چند مایکروسافت قصد دارد فاصله خود با لینکدین را حفظ کند اما به لحاظ مالی هم، درآمد احتمالی از طریق حق اشتراک و تبلیغات هدفمند نیز از دید مدیران دور نخواهد ماند.

در هر حال این قدم بزرگی برای مایکروسافت محسوب می شود. ورود به عرصه شبکه های اجتماعی با خرید لینکدین با 433 میلیون عضو، هر چند رقابت مستقیمی با فیسبوک و توییتر ببه حساب نمی آِید، ولی چندان هم شوخی به نظر نمی رسد.

این اقدام از سوی مایکروسافت، تاییدی است بر چرخش سمت و سوی کمپانی از تکیه بر روی Windows به سمت خدمات ابری و آنلاین، در دنیای فناوری که در حال دگرگون شدن است. جایی که ویندوز لزوما یکه تاز نخواهد بود و کمپانی مایکروسافت برای بقا باید بتواند به یک سرویس دهندهی محبوب و حیاتی برای کاربران تبدیل شود.

تاریخ ارسال
25 خرداد 1395
ارسال شده توسط
محسن فراحتی
میزان بازدید
0 نفر بازدیدکننده
0 دیدگاه
فایلی جهت دانلود وجود ندارد !
مشخصات
نویسنده : محسن فراحتی
حجم و فرمت :

0 دیدگاه ثبت شده

شما هم نظری بدهید
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
توجه فرمایید:
نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.