بخش مقالات آکادمی | Articles
آخرین آموزش ها

سری مقالات کسب و کارهای بزرگ قصد معرفی کمپانی هایی بزرگی را دارد که احتمالا نام آنها برای شما آشناست و شاید از سرویس های آنها تا کنون استفاده کرده باشد (قسمت های قبلی : اینجا ، اینجا ، اینجا و اینجا). در کسب و کارهای بزرگ – قسمت پنجم قصد بررسی وبسایت یاهو را داریم.

بر اساس آمار Alexa وب سایت یاهو ، پس از گوگل،  یوتیوب ، فیس بوک و Baidu پنجمین سایت پربازدید جهان شناخته شد. می‌شود
کمپانی یاهو (Yahoo! Inc)  یک کمپانی آمریکایی و خدماتی کامپیوتر و مصمم به پر تاثیر و واجب بودن در شبکه جهانی اینترنت برای کاربران و تاجران می باشد. یاهو!   به صورت رایگان پورتهای جدید اینترنتی، کتابهای راهنما اینترنتی و “هاست” (میزبان اطلاعات یا همان میزبان وب سایتها) برای هرگونه سرویسی مانند ایمیل- پست الکترونیکی(Yahoo! Mail) فعال کرده است.

skynews.img.1200.745  کسب و کارهای بزرگ – قسمت پنجم skynews

ایمیل یاهو، یکی از معروفترین و بهترین سرویس‌های ایمیل است که توسط یاهو به صورت رایگان ارائه شده است. این سرویس ایمیل رایگان، در سال ۱۹۹۷ افتتاح شد و با ۳۱۰ میلیون کاربر در اکتبر ۲۰۰۷، دومین سرویس ایمیل محبوب در ایالات متحده آمریکا و سراسر دنیاست.

ایمیل یاهو تا به حال سه نسخه داشته است. اولین نسخه از ایمیل یاهو که ایمیلی سنتی و کلاسیک (قدیمی) بود، در سال ۱۹۹۷ معرفی شد که تنها شامل رابط کاربری بود. نسخهٔ دوم ایمیل یاهو نیز در سال ۲۰۰۵ معرفی شد که شامل رابط کاربری جدید، قابلیت جستجوی بهبودیافته، آدرس خودکار کامل، زبانه‌ها و ویژگی‌های دیگر بود. نسخهٔ سوم ایمیل یاهو نیز در اکتبر سال ۲۰۱۰ منتشر شد که ایمیل یاهو (بتا) نام گرفت، که شامل طراحی جدید، بهبود عملکرد، قابلیت جستجوی بهبود یافته و یکپارچگی بهبود یافته در فیس‌بوک بود. در ماه مه ۲۰۱۱، تست بتا برای نسخهٔ جدید متوقف شد و همین نسخه ادامه یافت.  همچنین در اوایل سال ۲۰۰۸، یاهو ذخیره‌سازی ایمیل‌های نامحدود برای کاربران را شروع کرد تا رقیبانش را کنار زند

450542-yahoo-mail-tips  کسب و کارهای بزرگ – قسمت پنجم 450542 yahoo mail tips

یاهو اولین بار توسط دو دانشجو فارغ التحصیل از دانشگاه استنفورد  با نام های “دیوید فیلو” و “جری یانگ” در ژانویه سال 1994 شروع به کار کرد و در سال 1995 به صورت یک کپانی رسمی در آمد. محل کمپانی در حال حاضر در “Sunnyvale,California” می باشد. البته یاهودر ابتدا با نام “Jerry’s Guide to the World Wide Web” شروع به کار کرد ولی پس از گذشت زمان تصمیم به تعویض اسم گرفت و با کمک دیگران و دیکشنری با بی تمایلی اسم را تغییر دادند. کلمه “Yahoo” که مخفف کلمات “Yet Another Hierarchial Officious Oracle” می باشد را برگزیدند. ولی “فیلو” و “یانگ” دنبال معنی و مفهوم خاصی از کلمه یاهو بودند تا معنی کلی دهد ،مانند مفهوم اسم کمپانی های دیگری همچون “Gulliver’s Travels ” به وسیله “Jonathan Swift” که بی ادبانه و غیر حرفه ای و نابهنجار بود.

از آنجایی که معروفیت یاهو افزایش پیدا کرد، سطح و ظاهر پیشنهادها به آن تغییر پیدا کرد و گسترده تر شد، که آن را به یک جا برای انجام هر کار اینترنتی تبدیل کرد. که امکاناتی همچون سرویس میل و ای میل،( پست الکترونیکی) سرور پیغام های فوری، سیستم معروف گروه ها (Y! Groups)، بازی های آنلاین( Gams online و چت chat همراه با سرویس مشهور چت یاهو ، بانام یاهو مسنجر ، اخبار و اطلاعات ارتباطی یا همان یاهو نیوز YahooNews، فروشگاه های آنلاین و امکانات حراج اینترنتی را شامل می شود. در آن زمان یاهو! اولین پیشنهاد فروش سهام (IPO) را در ماه آپریل سال 1996 به مقدار 2.6 میلیون سهم 13 دلاری را داشت.
خیلی از این ها برای خود به گونه ای قبلا سرویس های مستقلی بوده اند، که یاهو! آنان را به وجود آورد. مثلا سیستم وب هاستینگ “GoeCities”، “Rocketmail” و گروههای میلی متفاوتی مانند “eGroups”. خیلی از این کمپانی های وابسته انان برای ود، ضرر و شهرت با هم جدال دارند، به همین دلیل هم یا هر از چند گاهی قوانین داخلی خود را تغییر می دهد.

در ابتدای سال 2002، یاهو! Yahoo! بی صدا شروع به تقویت کردن موتور جستجوی خود با تکنولوژی رقابتی جدید کرد. در ماه دسامبر سال 2002، آنها “Inktomi” و در جولای سال 2003 “Overture Services,Inc” و در آن “AltaVista” و “AlltheWeb” را بدست آوردند.

images  کسب و کارهای بزرگ – قسمت پنجم images 2
در هجدهم ماه فبریه سال 2004، یاهو! Yahoo با سیستم جستجو قدرتمند گوگل Google قطع مراوده کرد و به تکنولوژی خود رجوع و بسنده کرد تا بتواند نتایج را خود بدهد.
در سال 2005 پیغام های اخباری یاهو! از جنبه مکتبی و مذهبی برخوردار شدند. به هر خبر یک قسمت کوچک در مورد بحث در آن الصاق شد که به ندرت مرتبط با خبر یا مقاله بودند.

این شرکت با وجود اینکه این روزها اوضاع خوبی ندارد اما امیدار است که تغییرات مدیریتی به محبوبیت سابق خود برگردد.

تاریخ ارسال
5 خرداد 1395
ارسال شده توسط
بشیر صالحی
میزان بازدید
0 نفر بازدیدکننده
0 دیدگاه
فایلی جهت دانلود وجود ندارد !
مشخصات
نویسنده : بشیر صالحی
حجم و فرمت :

0 دیدگاه ثبت شده

شما هم نظری بدهید
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
توجه فرمایید:
نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.

برچسب ها

,