بخش اخبار آکادمی | News
آخرین اخبار

کابل اینترنت زیردریایی توسط گوگل:

طبق آخرین اخبار داخل و خارج کشور گوگل اقدام به راه اندازی اینترنت زیر دریایی کرد ! ژاپن و امریکا دو کشوری هستند که قرار است این کابل بین استان ها و شهر های آن ها کشیده شود تا چندی دیگر اینترنتی بسیار پرسرعت ( حدود ده میلیون برابر سرعت اینترنت مودم های خانگی ما ) بین این دو کشور راه اندازی خواهد شد.

سرمایه گزاران این پروژه عظیم به غیر از شرکت گوگل پنج شرکت دیگر نیز هستند که برای کابل مورد استفاده این پروژه 300 میلیون دلار هزینه کرده اند از جمله شرکت های  NEC  ژاپن و China Mobile International. شرکت های درگیر در این پروژه ادعا کرده اند که در حال حاضر اینترنت بین دو کشور برقرار است و این پروژه در حال طی کردن مراحل انتهایی است. این کابل که Trans-Pacific نام دارد با سرعتی برابر 60TB بر ثانیه اطلاعات را عبور می دهد این در صورتی است که طول این کابل به 9000 کیلومتر می رسد و این بسیار فوق العاده است زیرا با توجه به اطلاعاتی در حوزه شبکه میدانیم که هرچقدر طول کابل بیشتر باشد سرعت انتقال اطلاعات به مراتب کمتر خواهد بود. کابل مدکور از سواحل غربی آمریکا و ایالت اورگن تا استان میه و بسیاری دیگر از شهر های ژاپن کشیده شده است. و حتی قسمت هایی از قاره آسیا را نیز تحت پوشش قرار می دهد. به گفته یکی از مدیران گوگل کابل های زیر دریایی که در گذشته وجود داشته است سرعت بسیار پایینی داشته و به همین دلیل این کابل را، کابل سریعتر ( Faster Cable ) معرفی کرده اند. ساخت این کابل توسط شرکت تایتان تک انجام شده است.

با توجه به متغیر بودن سرعت اینترنت در نقاط مختلف دنیا، هدف از این پروژه عظیم ” افزایش سرعت انتقال اطلاعات در شبکه اینترنت تا سقف 60 TB است اما هیچ کس نمی داند در حاشیه آن، چه اتفاقات سودمند دیگری قرار است بیفتد!..

“پیروز باشید”

تاریخ ارسال
21 تیر 1395
ارسال شده توسط
مریم فاتحی زاده
میزان بازدید
0 نفر بازدیدکننده
0 دیدگاه
فایلی جهت دانلود وجود ندارد !
مشخصات
حجم و فرمت :

0 دیدگاه ثبت شده

شما هم نظری بدهید
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
توجه فرمایید:
نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.