بخش مقالات آکادمی | Articles
آخرین آموزش ها

به طور متوسط یک گوشی هوشمند باید حتما یک روز یا بیشتر با یکبار شارژ کار کند. این موضوع در مورد باتری گوشی های اندرویدی صدق نمی کند. طول عمر شارژ باتری پاشنه آشیل برند اندروید و یک معضل بزرگ برای شرکت گوگل به شمار می رود. بسیاری از متخصصان اندروید هدف پروژه هایشان را یافتن بهترین راه برای استفاده بهینه از شارژ باتری در گوشی های اندرویدی قرار داده اند. در حال حاضر، تمام آنچه کاربران اندروید می توانند انجام دهند این است که، تا حد ممکن تمام چیزهای اضافه ای را که شارژ باتری را تمام می کنند در گوشی اندرویدشان ببندند. در زیر راه هایی برای بهینه مصرف کردن شارژ باتری گوشی های اندرویدی پیشنهاد شده است، بخونید و به کار بگیرید ;-).

بهره گیری از امکان مدیریت مصرف باتری اندروید

ممکن است همه شما ندانید ، اما قسمتی در گوشی های اندرویدی وجود دارد که برنامه هایی را که شارژ باتری را مصرف می کنند برای شما نمایش می دهد. از این طریق می توانید برنامه های پر مصرف را شناسایی کرده و ببندید.

تنظیم نور پس زمینه

پس از مشاهده صفحه مدیریت مصرف باتری، قطعا متوجه خواهید شد که دومین عامل مصرف شارژ باتری گوشی اندرویدی شما نور پس زمینه صفحه نمایشگر است. شما می توانید این مورد را با توجه به نوع گوشی و ورژن سیستم عامل اندروید نصب شده روی آن به صورت خودکار یا دستی برای مصرف بهینه از شارژ باتری تنظیم کنید. همچنین مدت زمان خاموش شدن نمایشگر در حالی که استفاده ای از آن نمی شود را بر روی کمترین میزان تنظیم کنید تا حداقل اتلاف شارژ را داشته باشید.

وای فای خاموش

زمانی که به وای فای نیازی ندارید آن را خاموش کنید. به عبارت دیگر برای تسهیل دسترسی شما به اینترنت وای فای همواره در جستجوی شبکه های بیسمی است  تا شما را به نت متصل کند، حتی در صورتی که شما نیازی به این امر نداشته باشید. پس هر وقت نیازی به نت یا دسترسی به شبکه بیسیم نداشتید، از طریق امکانات خود سیستم عامل اندروید که در دسترس هم هستند، وای فای تلفن همراه خود را خاموش کنید.

حداقل کردن استفاده از داده های بسته ای

اولین و مهمترین پیشنهاد ما استفاده از وای فای به جای داده های بسته ای برای دسترسی به نت می باشد. فناوری  خاموش3G شارژ زیادی مصرف می کند، بنا بر این، در صورت اینکه به سرعت 3G  لزوما نیاز ندارید، از تنظیمات گوشی 2G  را انتخاب کنید تا مقداری از مصرف شارژ شما بکاهد. در هر حال از هر کدام که استفاده می کنید به محض اینکه نیازتان برطرف شد، داده های بسته ای را غیر فعال کنید، قبل از اینکه شارژ گوشی اندرویدتان تمام شود.

بلوتوث را خاموش کنید

تنها زمانی که از بلوتوث استفاده می کنید آن را روشن کنید، در غیر این صورت دلیلی برای روشن گذاشتنش وجود ندارد.

استفاده معقول از ویجت ها

ویجت ها اطلاعاتی را که نیاز دارید در دسترس شما قرار می دهند. اما در قبال این دسترسی آسان به اطلاعات، ویجت ها شارژ باتری گوشی اندروید شما را مصرف خواهند کرد، مخصوصا اگر از داده های بسته ای استفاده کنند. اگر حق انتخاب دارید، از ویجت های سبک استفاده کنید. اگر می خواهید عمر باتری خود را افزایش دهید ویجت هایی را که لازم ندارید هر چه زودتر حذف کنید.

GPS

یکی از بزرگترین مصرف کنندگان انرژی در گوشی های اندرویدی GPS می باشد. علاوه بر این بسیاری از دیگر برنامه ها هم از این ویژگی گوشی های آندرویدی استفاده می کنند. اگر برایتان فرقی نمی کند، در بخش تنظیمات می توانید استفاده از شبکه های بیسیم به جای ماهواره های GPS را برای موقعیت یابی انتخاب کنید. هرچند ممکن است دقت کمتری داشته باشد، اما به مراتب مصرف شارژ باتری شما را کاهش می دهد. همچنین امکانات و تنظیمات موقعیت یاب سایر برنامه نظیر توییتر یا برنامه های هواشناسی را غیر فعال کنید. واقعا چقدر به GPS نیاز دارید؟

پس زمینه متحرک، شوخی می کنی نه!!!!

پس زمینه متحرک Animated wallpaper یا تصاویرGIF  در اندروید یکی از موارد عمده مصرف شارژ باتری هستند، زیرا نیاز به پردازش بیشتری توسط CPU دارند. لازمشون دارید؟

باتری را خنک کنید.

همانند لپ تاپ ها، در گوشی های اندرویدی هم گرما قاتل خاموش باتری است. اگر باتری گوشی به طور مداوم در معرض گرما باشد، شارژ کمتری ذخیره و زودتر باید تعویض شود. گوشی رو همیشه در جیبتان نگه ندارید، بدن انسان هم گرما تولید می کند. در زمان شارژ هم سعی کنید گوشی را روی پایه و به صورت ایستاده قرار دهید تا زودتر خنک شود، به جای اینکه روی یک سطح صاف و افقی رهایش کنید.

نتیجه گیری

حتما متوجه شدید، از آنچه گفته شد، این طور بر می آید که طول عمر باتری شما بسته به نحوه استفاده و عملکرد شما دارد، فعال کردن و غیر فعال کردن وای فای بلوتوث جی پی اس ، استفاده از ویجت های غیر ضروری و غیره، همه به عادت رفتاری کاربر بستگی دارند.

همواره این اصل زیر بنایی را به یاد داشته باشید، از شر تمام چیزهایی خوشگلی که عملا سودی ندارند خلاص شید. به کار گیری نکات گفته شده مطمئنا به طولانی شدن عمر باتری شما و مدت زمان شارژ گوشی اندرویدی شما کمک خواهد کرد.

امیدوارم این مطلب برای شما مفید بوده باشد.

 

تاریخ ارسال
22 اردیبهشت 1395
ارسال شده توسط
محسن فراحتی
میزان بازدید
0 نفر بازدیدکننده
0 دیدگاه
فایلی جهت دانلود وجود ندارد !
مشخصات
نویسنده : محسن فراحتی
حجم و فرمت :

0 دیدگاه ثبت شده

شما هم نظری بدهید
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
توجه فرمایید:
نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.