بخش مقالات آکادمی | Articles
آخرین آموزش ها

قبلا در مقاله ای به توضیح کامل پردازش ابری پرداختیم و شما را با آن آشنا کردیم . Cloud Computing به شما اجازه می دهد به تمام برنامه های کاربردی و اسناد خود، از هر جایی از دنیا دسترسی پیدا کنید و شما را از گرفتاری های استفاده از کامپیوترهای دسک تاپ رهایی می بخشد و به شما کمک می کند با دیگران همکاری کنید. اما پردازش ابری برای همه مناسب نیست و نقاط قوت و ضعف متعددی دارد. ما، در این مقاله به کاربرانی که می توانند از مزایایی Cloud Computing استفاده کنند اشاره میکنیم

–  کسانی که به طور مشترك بر روی اسناد و پروژه ها کار می کنند :

اگر شما به طور معمول با سایر افراد و به شکل گروهی بر روی پروژه ای خاص کار می کنید، بهترین کاندید استفاده از پردازش ابری هستید.

توانایی به اشتراك گذاشتن و ویرایش اسناد در زمان واقعی بین چندین کاربر، یکی از مزایای اصلی برنامه های کاربردی تحت وب است که همکاری بر روی پروژه ها را تسهیل می کند.

 – افرادی که دائماً درحال سفر هستند :

وقتی شما یک روز در دفتر کار خود کار می کنید و روز بعد در منزلتان و روز دیگر در یک شهر دیگر، نگهداشتن تمام اسناد و برنامه های کاربردی به کاری دشوار تبدیل میشود. با استفاده از محاسبات ابری، شما مجبور نیستید به خاطر بسپارید که کدام سند کجا است و یا یک کپی از اسنادتان را هرجا که می روید به همراه داشته باشید. شما حتی مجبور نیستید نگران این باشید که آیا یک برنامه خاص بر روی تمام کامپیوترهای شخصی شما نصب هست یا خیر. از آنجایی که برنامه های کاربردی و اسناد شما بر روی وب ذخیره شده اند و از هرجائی که به اینترنت دسترسی داشته باشید قابل بازیابی و مشاهده هستند نسخه ها و سازگار بودن اسناد با هم اهمیتی ندارد. شما هر جا که بروید به یک نسخه واحد از برنامه کاربردی و سند دسترسی دارید.

–  کاربرانی که در مورد هزینه ها نگران هستند:

پردازش ابری میتواند در پول شما، چه در حوزه سخت افزار و چه در حوزه نرم افزار صرفه جویی کند. هیچ نیازی به سرمایه گذاری برای خرید دیسکهای سخت بزرگ یا پردازنده های فوق سریع نیست. زیرا از آنجائی که همه چیز بر روی ابر ذخیره می شود شما میتوانید با خرید یک پی سی که از ویژگی های کمتری برخوردار است در هزینه ها صرفه جویی کنید.

شما حتی می توانید از نظر نرم افزاری صرفه جویی بیشتری بکنید زیرا به عنوان مثال می توانید به جای استفاده از Microsoft Office بدون پرداخت حتی یک سنت از Google Docs یا Office Zoho بهره برداری کنید. وقتی بودجه شما اندك است “رایگان بودن” بسیار بهتر از صدها یا هزاران دلاری است که ممکن است مجبور باشید برای خرید نرم افزار پرداخت کنید.

امیدوارم این مقاله مورد توجه شما قرار گرفته باشد .

تاریخ ارسال
31 تیر 1395
ارسال شده توسط
مهندس ابراهیمی
میزان بازدید
0 نفر بازدیدکننده
0 دیدگاه
فایلی جهت دانلود وجود ندارد !
مشخصات
حجم و فرمت :

0 دیدگاه ثبت شده

شما هم نظری بدهید
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
توجه فرمایید:
نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.