بخش مقالات آکادمی | Articles
آخرین آموزش ها

چند سرگرمی باحال با Google ( قسمت چهارم )

این تقریبا غیر ممکن است که کسی را پیدا کنید که از اینترنت استفاده کند و در مورد گوگل نداند. این غول تکنولوژی بسیار  فراگیر شده است، اگر چه بیشتر برای موتور جستجو همنام آن شناخته شده است، و در زمینه های مختلف خدمات ارائه می دهد و سایر محصولات، از جمله ایمیل (جیمیل)، یک پلت فرم به اشتراک گذاری ویدیو (یوتیوب)، یک مجموعه آفیس آنلاین (اسناد گوگل)، و خیلی زمینه های بیشتر. با اینکه بسیاری از خدمات گوگل رایگان هستند، ولی همه آنها فوق العاده ، خوب هستند، و در کلاس خود از بهترین هستند.
اما در عین حال گوگل قابلیت های بسیار سرگرم کننده برای استفاده قرار داده (همان طور که در مقاله قبل گفتیم ) و همچنین خیلی از آن ها پنهان در سراسر همه محصولات اصلی گوگل و خدمات است. اگر شما هم می خواهید با چندی از این سرگرمی های گوگل آشنا شوید با ما همراه باشید تا آن ها را در مقاله چند سرگرمی باحال با Google ( قسمت چهارم ) به شما معرفی کنیم.

Google Search

اکثر سرگرمی های گوگل در محبوب ترین محصول (به عنوان مثال جستجوی گوگل) خود پنهان هستند و می تواند به سادگی با استفاده از یک کلمه یا عبارت خاص در موتور جستجوی گوگل به آن ها دسترسی پیدا کرد. در اینجا به چند سرگرمی از آنها اشاره می کنیم :

11.  (sqrt(cos(x))*cos(500*x)+sqrt(abs(x))-0.4)*(3-x*x)^0.1

graph-plotting  چند سرگرمی باحال با Google ( قسمت چهارم ) graph plotting

نه، اشتباه نکنید این عبارت ریاضی به ظاهر پیچیدهی اشاره شده در بالا یک مسئله تصادفی نیست. در واقع، وقتی این عبارت را که یک نمودار رسمی است، در گوگل جستجو کنید ، شکلی مثل یک قلب نمایش داده می شود. باور نکردنی است مگه نه ؟ اگر باور نمی کنید عبارت (SQRT (COS (X)) * COS (500 * X) + SQRT (ABS (X)) – 0.4) * (3-X * X) ^ 0.1 را جستجو کنید و خودتان ببینید.

Answer to life the universe and everything .12

answer-to-life-universe-and-everything  چند سرگرمی باحال با Google ( قسمت چهارم ) answer to life universe and everything

اگر کسی به دنبال معنای موضوعاتی مانند زندگی و جهان و جواب آن را بسیار پیچیده فرض می کنید. اما در واقع پاسخ آن بسیار ساده است، اگر شما سعی می کنید در گوگل به جواب خود برسید. این سرگرمی قصیده ای از سواری مجانی در کهکشان که نوشته شده توسط داگلاس آدامز است. همچنین در زمانی که شما این عبارت را جستجو می کنید ماشین حسابی نمایش داده می شود که میتوان در محاسبات نیز از آن استفاده کرد.

13. Bletchley park

bletchley-park  چند سرگرمی باحال با Google ( قسمت چهارم ) bletchley park

کدهای مخفی و عبارات رمزی همواره در گذشته برای برقراری ارتباط در اطلاعات حساس، به ویژه در زمان جنگ و دیگر جنگ ها، استفاده می گردید. پارک بلچلی ( Bletchley park ) در واقع خانه ای در بریتانیا است که در طول جنگ جهانی دوم در آن رمز گشایی ها انجام میشد.این سرگرمی گوگل متناسب با اهمیت مکان و افرادی که در آنجا کار می کردند است. با جستجو پارک بلچلی شما مشاهده خواهید که گوگل در سمت راست جستجو دنباله ای از کد الفبایی متحرک که در نهایت به عبارت پارک بلچلی می رسد.

با تشکر از همراهی شما

_________________________________________________

تاریخ ارسال
21 تیر 1395
ارسال شده توسط
کوروش هاشمی
میزان بازدید
0 نفر بازدیدکننده
0 دیدگاه
فایلی جهت دانلود وجود ندارد !
مشخصات
نویسنده : کوروش هاشمی
حجم و فرمت :

0 دیدگاه ثبت شده

شما هم نظری بدهید
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
توجه فرمایید:
نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.