بخش مقالات آکادمی | Articles
آخرین آموزش ها

چند سرگرمی باحال با Google ( قسمت سوم )

این تقریبا غیر ممکن است که کسی را پیدا کنید که از اینترنت استفاده کند و در مورد گوگل نداند. این غول تکنولوژی بسیار  فراگیر شده است، اگر چه بیشتر برای موتور جستجو همنام آن شناخته شده است، و در زمینه های مختلف خدمات ارائه می دهد و سایر محصولات، از جمله ایمیل (جیمیل)، یک پلت فرم به اشتراک گذاری ویدیو (یوتیوب)، یک مجموعه آفیس آنلاین (اسناد گوگل)، و خیلی زمینه های بیشتر. با اینکه بسیاری از خدمات گوگل رایگان هستند، ولی همه آنها فوق العاده ، خوب هستند، و در کلاس خود از بهترین هستند.
اما در عین حال گوگل قابلیت های بسیار سرگرم کننده برای استفاده قرار داده (همان طور که در مقاله قبل گفتیم ) و همچنین خیلی از آن ها پنهان در سراسر همه محصولات اصلی گوگل و خدمات است. اگر شما هم می خواهید با چندی از این سرگرمی های گوگل آشنا شوید با ما همراه باشید تا آن ها را در مقاله چند سرگرمی باحال با Google ( قسمت سوم ) به شما معرفی کنیم.

اکثر سرگرمی های گوگل در محبوب ترین محصول (به عنوان مثال جستجوی گوگل) خود پنهان هستند و می تواند به سادگی با استفاده از یک کلمه یا عبارت خاص در موتور جستجوی گوگل به آن ها دسترسی پیدا کرد. در اینجا به چند سرگرمی از آنها اشاره می کنیم :

7. Flip a coin ( شیر یا خط )

flip-a-coin  چند سرگرمی باحال با Google ( قسمت سوم ) flip a coin

مهم نیست که چقدر اختلاف بین یک موضوع است (بزرگ یا کوچک ) ، آن را همیشه می شود توسط یک سکه و شیر یا خط کردن حل کرد. و به لطف این سرگرمی گوگل، شما حتی نیازی به یک سکه در جیب تان برای شیر یا خط کردن هم ندارید. فقط کافیست عبارت بالا را جستجو کرده و یک سکه را می بینید که آیا شما باید یا شیر یا خط را انتخاب کنید سپس گوگل برای شما شیر یا خط را انجام می دهد.

8. Roll a die ( تاس انداختن )

roll-a-die  چند سرگرمی باحال با Google ( قسمت سوم ) roll a die

بازی های متعددی وجود دارند که نورد در آن ها همیشه با شش وجه از اعداد ( تاس ) صورت می گیرد. حالا گوگل برای شما تاس می اندازد که باعث می شود بازی باحال تر شود. شما هم این کار را حتما امتحان کنید و عبارت Roll a die را جستجو کنید تا به شما یک عدد تصادفی از 1 تا 6 بدهد.

9. Google gravity ( جاذبه از نوع گوگل )

google-gravity  چند سرگرمی باحال با Google ( قسمت سوم ) google gravity

حتی محبوب ترین موتور جستجو جهان هم نمی تواند از نیروی گرانش فرار کند، و این موضوع کاملا با این سرگرمی مشهود است. عبارت بالا را تایپ کنید و بر روی اولین نتیجه جستجو کلیک کنید. شما خواهید دید که تمام عناصر صفحه وب ( UI ) به لطف گرانش فرو می ریزند.

10. Blink HTML ( پلک زدن HTML ها )

blink-html  چند سرگرمی باحال با Google ( قسمت سوم ) blink html

آیا دوست دارید نتایج جستجوی شما را به شما چشمک بزنند؟ ممکن کمی عجیب به نظر برسد، اما آن را در واقع این هم یک سرگرمی باحال دیگه از گوگل است. استفاده از Blink HTML عنوان رشته جستجو که  باعث میشود تمام تکرار کلمات Blink و HTML در نتایج جستجو شروع به چشمک زدن کنند.

تاریخ ارسال
9 تیر 1395
ارسال شده توسط
کوروش هاشمی
میزان بازدید
0 نفر بازدیدکننده
0 دیدگاه
فایلی جهت دانلود وجود ندارد !
مشخصات
نویسنده : کوروش هاشمی
حجم و فرمت :

0 دیدگاه ثبت شده

شما هم نظری بدهید
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
توجه فرمایید:
نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.