بخش اخبار آکادمی | News
آخرین اخبار

چاپگر های همیشگی

یکی از دستگاه های خروخی که به کامپیوتر متصل است چاپگر یا همان پرینتر است که برای چاپ اطلاعات درون کامپیوتر بسته به نیاز کابر استفاده می شود. چاپگر ها از زمانی نزدیک به زمان ابداع اولین کامپیوتر وجود داشته اند و هر روز همانند تمامی ابداعات بشر پیشرفته تر می شده اند. چاپگر ها انواع مختلفی دارند و از منظر های مختلف با یکدیگر تفاوت دارند مثل سرعت چاپ ، کیفیت چاپ ، قیمت و .. سایر ویژگی هایی که آن ها را از یکدیگ متمایز می کند.

از انواع چاپگر ها می توان به مواردی اشاره کرد مانند : چاپگر های لیزری ، چاپگر های لیزری تک رنگ و رنگی ، چاپگر های جوهر افشان ، چاپگر های سوزنی ، چپگر های تماسی و غیر تماسی.

اولین چاپگر های مورد استفاده بشر چاپگر های چرخ دوار یا Daisy Wheel بوده است. کیفیت چاپ چرخ دوار خوب نسبتا خوب بود اما کار با این چاپگر ها تا حدودی دشوار بود و به تدریج با افزایش نیاز صنعت و مردم به چاپگر تحولاتی در این زمینه رخ داد و چاپگر های ماتریس نقطه ای یا Dot Matrix به وجود آمدند. این چاپگر ها با کیفیتی نزدیک به کیفیت چرخ دوار کار می کردند. پس از آن چاپگرهای جوهر افشان ابداع شد.

تمام انواع این چاپگر ها برای چاپ به کاغذ و جوهر زیادی احتاج دارند اما آیا چاپگری وجود دارد که بتواند همیشه و بی وقفه به کار خود ادامه دهد؟
این ایده تا حدودی محقق شده است و چاپگر هایی با کاغذ الکترونیکی وجود دارند که نسبت به چاپگر های قبل کمتر به کاغذ و جوهر احتباج دارند. اما جدیدتر از این نوع چاپگر ، چاپگر هایی است که با نوعی کاغذ خاص به نام Gyricon کار می کنند. این کاغذ از یک لایه نازک پلاستیکی حاوی میلیون ها حفره ی روغنی تشکیل شده است که در داخل هر حفره دو مهره وجود دارد. با اعمال ولتاژ از طرف پرینتر بر روی کاغذ کار چاپ انجام می شود.

امیدواریم شاهد همه گیر شدن این نوع از چاپگرها در آینده باشیم .

تاریخ ارسال
14 خرداد 1395
ارسال شده توسط
مریم فاتحی زاده
میزان بازدید
0 نفر بازدیدکننده
0 دیدگاه
فایلی جهت دانلود وجود ندارد !
مشخصات
حجم و فرمت :

0 دیدگاه ثبت شده

شما هم نظری بدهید
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
توجه فرمایید:
نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.