بخش مقالات آکادمی | Articles
آخرین آموزش ها

پروژه Qt Lite کیوتی را برای هر پلتفرمی در دسترس قرار میدهد

کیوتی (Qt) مجموعه های از کتابخانه ها نوشته شده به زبان سی++ است که به برنامه نویس امکان توسعه آسان نرم افزارهای کاربردی را می دهد. Qt شامل چندین کلاس برای کار با واسط گرافیکی ، چندرسانه ، ابزارهای پایگاه داده ، شبکه و … است. نرم افزارهای نوشته شده با ابزار Qt قادرند تا با استفاده از یک کامپایلر زبان سی پلاس پلاس برای طیف وسیعی از سیستم عامل ها از جمله گنو/ لینوکس (نسخه های رومیزی و وسیله های قابل حمل)، ویندوز، ویندوز CE، مک او اس و … همگردانی شوند. بدین ترتیب حمل نرم افزار نوشته شده بدون تغییر در متن کد نوشته شده امکان پذیر است. از Qt در زبان های برنامه نویسی متعددی مانند سی++ و جاوا و پایتون میتوان استفاده کرد و اکنون پروژه Qt Lite کیوتی را برای هر پلتفرمی در دسترس قرار میدهد که امکان خوبی برای توسعه دهندگان است.

Qt Lite  پروژه Qt Lite ،کیوتی را برای هر پلتفرمی در دسترس قرار میدهد qtcreator overview

ویژگی های بیشتر پروژه Qt Lite

چارچوب توسعه cross platform در برنامه Qt برای توسعه دهندگان هنوز تکمیل نشده اما این شرکت اعلام کرده است پروژه Qt Lite ، یک ابتکار جدید است که به توسعه دهندگان توانایی استفاده از تنها آنچه لازم دارند را فریم ورک Qt می دهد.
روشر نیلسن (Roscher-Nielsen) مدیر محصول در Qt، در یک پست در وبلاگ نوشت. “مقدارِ دستگاه ها و همه چیز اطراف ما به سرعت در حال افزایش است و  هوشمندتر شدن نیاز به نرم افزاری است که بر روی انواع بیشتری از سخت افزار و هر دستگاهی در ارتباط با اینترنت اشیا و یا حتی دستگاهایی بدون صفحه نمایش، ساعت های هوشمند و اخرین مدل های تلویزیون های هوشمند و رایانه های شخصی و صنعتی اجرا شود. به عنوان الزامات در جهان توسعه نرم افزار ها در حال تغییر هستند، همان طور که کوارت این کار را انجام داده. “

QT Lite طراحی شده است که یک راه حل بیشتر از QT را هدف قرار دهد. این سیستم دارای یک پیکربندی سیستمِ جدید به توسعه دهندگان ارایه می دهد.که آنها را قادر به تعریف محتوا در مدل های مختلف و دسترسی به جزئیات بیشتری بدون نیاز به ویژگی های غیر ضروری میسازد. در شروع، سیستم های جدید برای Qt هسته، Qt شبکه، QT GUI در Qt QML و Qt Quick در دسترس خواهد بود. به عنوان مثال Qt Quick باعث می شود گردش کار توسعه دهنده افزایش یافته و اجازه می دهد توسعه دهندگان با یک پیکربندی قادر به اضافه کردن ویژگی های مختلفی که نیاز دارند هستند. علاوه بر این، این کمپانی نرم افزار 2D معرفی کرده که ارائه شده برای Qt سریع و که به توسعه دهندگان امکان توسعه رابط کاربری برای دستگاه های تعبیه شده را می دهد.

در ادامه این شرکت قصد دارد تمرکز بیشتری بر توسعه قرار دهد.همچنین افزایش کیفی Qt که آن را بسیار سبک تر و آسان تر در استفاده از آن می کند. با توجه گفته روشر نیلسن، مرحله بعدی Qt Lite شامل بهینه سازی کد، افزایش پیکربندی و یکپارچه سازی بیشتر است.

در نهایت این توسعه دهندگان هستند که حرف آخر را میزنند و باید منتظر شد و دید که عکس العمل  توسعه دهندگان چگونه است.

با تشکر از همراهی شما.

تاریخ ارسال
31 شهریور 1395
ارسال شده توسط
کوروش هاشمی
میزان بازدید
0 نفر بازدیدکننده
0 دیدگاه
فایلی جهت دانلود وجود ندارد !
مشخصات
نویسنده : کوروش هاشمی
حجم و فرمت :

0 دیدگاه ثبت شده

شما هم نظری بدهید
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
توجه فرمایید:
نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.

برچسب ها

, , ,