بخش مقالات آکادمی | Articles
آخرین آموزش ها

مایکروسافت بین همه سرویس‌ها و اپلیکیشن‌هایش دارد یک وحدت و یکپارچه سازی را به وجود می‌آورد. یگانگی ثبت نام در برنامه های OneDrive، Xbox One، OneNote،  در قسمت توسعه دهنده ویندوز و ویندوز فون و به کار بردن عباراتی مانند اپلیکیشن همگانی ویندوز، همه این‌ها نشان دهنده ادغام در تکنولوژی است. یکی از ویژگی‌های جدیدی که مایکروسافت برای توسعه دهندگان اپلیکیشن ها و نرم افزارها معرفی کرده است “Universal Windows” یا “ویندوز یونیورسال” نام دارد که در واژگان فارسی به آن پلیکیشن همگانی ویندوز نیز گفته میشود . مایکروسافت این قابلیت را در قالب یک پلتفرم جدید معرفی کرد و آن را به اختصار UWP نامید (Universal Windows Platform) .

پلتفرم UWP یا پلتفرم همگانی ویندوز این امکان را برای برنامه نویسان و طراحان فراهم میکند تا طراحی نرم افزار های ویندوزی رو طوری انجام دهند تا بدون جابجایی در محیط برنامه نویسی و یا حتی بدون اندکی دست کاری در کد ها در انواع مختلف دستگاه های ویندوزی (ویندوز دسکتاپ ، ویندوز موبایل ، XBOX و …) قابل اجرا باشد . در اجرای این نرم افزار ها فقط چیدمان و اندازه عناصر موجود در برنامه تغییر میکند و نرم افزار در همه دستگاه ها دارای یک قابلیت خواهد بود .

Universal Windows apps با تغییراتی دائما برای توسعه دهندگان انجام میدهد بسیار آنها را دلخوش به آینده میکند که بتوانند در آینده خیلی راحتتر اپلیکیشن های خود را برای دستگاه های مختلف طراحی کنند . در حال حاضر توسعه اپلیکیشن های یونیورسال به راحتی انجام نمیشود و توسعه دهندگان لازم است تا تک تک خط ها را چک کنند و هر جا نیاز است تغییرات را انجام دهند تا اپلیکیشن بر روی دستگاه های مختلف قابل اجرا باشد . 

با آمدن ویندوز 10 امید برنامه نویسان و حتی شرکت ها مختلف برای توسعه اپلیکیشن های یونیورسال بیشتر شده است و حتی بسیاری از شرکت ها مانند فیسبوک به صرافت تولید اپلیکیشن ها یونیورسال افتاده اند به طوری که خبر انتشار اپلیکیشن های اینستاگرام ، فیسبوک ، واتس اپ و حتی انتشار بازی های معروف به صورت یونیورسال همه جا را پر کرده است . 

برخی از اپلیکیشن های یونیورسال ویندوز 

از برنامه ها و اپلیکیشن هایی که تا کنون یه صورت یونیورسال انتشار یافته اند میتوان به برنامه های Camera , Calender , Calculator , Alarm & Clock , 3D Builder , Contact Support و همچنین کورتانا دستیار صوتی مایکروسافت نام برد . البته برنامه هایی مانند آفیس ، اینستاگرام ، واتس اپ و فیسبوک نیز در آینده به صورت اپلیکیشن های یونیورسال منتشر خواهند شد . تمامی اپلیکیشن های یونیورسال از طریق استور مایکروسافت قابل دانلود خواهند بود . 

نظر شما درباره آینده Universal Windows apps چه خواهد بود ؟ 

  • نویسنده : بشیر صالحی
  • تعداد دوره ها : 1 دوره
  • تعداد دوره های رایگان : 1 دوره
تاریخ ارسال
27 اسفند 1394
ارسال شده توسط
بشیر صالحی
میزان بازدید
0 نفر بازدیدکننده
حجم و فرمت دوره
626 کیلوبایت ، فرمت PDF
1 دیدگاه
فایلی جهت دانلود وجود ندارد !
مشخصات
نویسنده : بشیر صالحی
حجم و فرمت : 626 کیلوبایت ، فرمت PDF

1 دیدگاه ثبت شده

شما هم نظری بدهید
حسن

سلام
واقعا ممنون برای آگاه سازی ما در این موضوع ، ممنونم از ین مقاله که قرار دادین و ممنون از شما برای این همه زحمت که میکشید منتظر مقاله های بیشتر در رابطه با پر اچ پی هستیم.

توجه فرمایید:
نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.