بخش مقالات آکادمی | Articles
آخرین آموزش ها

مراقب وای فای عمومی نا امن باشید :

در عصر جدید که عصر ارتباطات و فناوری است وجود وای فای رایگان در بسیاری از اماکن عمومی یک گام مثبت محسوب می شود. اما آیا استفاده از این وای فای عمومی درست است یا خیر؟ آیا اتصال به وای فای موجود در اماکن عمومی خطری به دنبال نخواهد داشت؟ این ها سوالاتی به جاست و باید بدانیم که این مشکلات در استفاده از وای فای عمومی وجود دارد! خطراتی در استفاده از این وای فای ها در کمین همه کاربران است که خود آن ها بی خبر هستند.

در تحقیقاتی که انجام شد بیش از 64 درصد مردم بر این باورند که استفاده از وای فای عمومی کاملا امن و بی خطر است در صورتی که این طور نیست. بهتر است بدانید در هنگام اتصال به وای فای عمومی هکر ها منتظرند تا فرصتی مناسب یافته و از بین اطلاعاتی که بین کاربران رد و بدل می شود، اطلاعاتی همچون رمز های عبور، نام کاربری، اطلاعات حساب ها و … را به راحتی استخراج کرده و از این اطلاعات استفاده های سوء کنند.

یکی از خطرات استفاده از وای فای های نا امن بدافزار ها هستند. اگر هکر بتواند رمز عبورتان را به دست بیاورد می تواند بدون این که شما متوجه شوید بدافزار را در دستگاه شما نصب کند و پس از آن به تلفن شما احاطه کانل داشته باشد. خطر دیگری در استفاده از وای فای نا امن وجود دارد که “حملات مردی در میانه” نام دارد. یعنی زمانی که شما به وای فای وصل شوید هکر ها با ایجاد یک شبکه بین کاربر و دستگاهی که کاربر از آن استفاده می کند بین این دو قرار می گیرند و می توانند تمام اطلاعاتی که بین آنها رد و بدل می شود را بشنوند. حتی اگر از سایتی استفاده شود که رمز گذاری شده باشد. اسنیفینگ نیز از دیگر خطرات استفاده از وای فای نا امن است. که متاسفانه در بسیاری موارد قانونی است! پس برای استفاده از وای فای عمومی کمی هشیار تر عمل کنیم.
“پیروز باشید”

تاریخ ارسال
26 تیر 1395
ارسال شده توسط
مریم فاتحی زاده
میزان بازدید
0 نفر بازدیدکننده
0 دیدگاه
فایلی جهت دانلود وجود ندارد !
مشخصات
حجم و فرمت :

0 دیدگاه ثبت شده

شما هم نظری بدهید
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
توجه فرمایید:
نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.