بخش مقالات آکادمی | Articles
آخرین آموزش ها

روت (root) به معنای ریشه است و روت کردن اندروید در واقع یعنی به ریشه و تنطیمات اصلی گوشی دست پیدا کنید، تنطیماتی که تنها  توسط کارخانه سازنده گوشی انجام می شود و قابل تغییر است. با دستیابی به این تنطیمات می توانید تمام تنطیمات اولیه کارخانه را به آنچه که مایلید تغییر دهید. برخی از اپلیکیشن های موبایل برای این که بتوانند روی گوشی نصب شوند ابتدا باید گوشی روت شود و سپس می توان اپلیکیشن مورد نطر را نصب کرد.

مزایای روت کردن اندروید:

برخی از برنامه های پیش فرضی که از جانب سازنده گوشی نصب شده اند غیر قابل حذف اند، در اکثر موارد ما احتیاجی به این برنامه ها نداریم و این برنامه ها فقط باعث پایین آمدن سرعت گوشی می شوند و حجم اضافی را هم اشغال کرده اند، با روت کردن گوشی می توان این برنامه ها را لغو نصب کرد.

با روت کردن گوشی می توانید از آخرین نسخه اندروید استفاده کنید به طوری که پس از روت کردن گوشی اگر ریکاوری کاستوم بر روی گوشی تان نصب کنید می توانید کاستوم رام های متفاوت را نصب کنید و با این کار آخرین نسخه اندروید را در اختیار داشته باشید.

یکی دیگر از مزیت های روت کردن اندروید این است که شما با نصب کاستوم رام دلخواهتان می توانید تغییراتی در نوار ابزار، دکمه ها، تم ها و .. ایجاد کنید.

معایب روت کردن اندروید:

امکان بک آپ گرفتن از برنامه های موجود گوشی وجود ندارد در واقع پس از روت کردن تمام برنامه های نصب شده شما پاک میشود و باید دوباره آنها را نصب کنید.

با روت کردن گارانتی گوشی از بین می رود! با روت کردن اندروید امکان راه یابی ویروس ها به سیستم عامل افزایش می یابد و با ویروسی شدن سیستم گارانتی آن از بین می رود.

_OTA یا همان آپدیتی که از طرف شرکت سازنده گوشی ارسال می شود با روت کردن از بین می رود.

خارج کردن گوشی از روت:

برای خارج کردن گوشی از حالت روت راه حلی وجود دارد، آن هم نصب نرم افزار unroot است، اما بعضی از گوشی ها با روت شدن، برخی تنطیماتی را از دست می دهند که حتی پس از نصب این نرم افزار باز هم به حالت اولیه باز نمی گردند!

پس قبل از اینکه گوشی خود را روت کنید مطمئن شوید که بعدا به unroot  احتیاجی ندارید.

تاریخ ارسال
15 خرداد 1395
ارسال شده توسط
مریم فاتحی زاده
میزان بازدید
0 نفر بازدیدکننده
0 دیدگاه
فایلی جهت دانلود وجود ندارد !
مشخصات
حجم و فرمت :

0 دیدگاه ثبت شده

شما هم نظری بدهید
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
توجه فرمایید:
نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.