بخش مقالات آکادمی | Articles
آخرین آموزش ها

افرادی در دنیا مشاهده میشوند که در صورت دیدن آشغالی بر روی زمین، آن را برداشته و به جایگاه مخصوص آشغال می اندازند. به عبارت دیگر آن ها افراد خیرخواهی هستند که باعث میشوند تا آن مکان برای افراد دیگری که از آنجا گذر خواهند کرد پاک و تمیز باشد. در این رابطه جمله زیبایی نیز وجود دارد با این مضمون که « دنیا را برای نسل ها آتی به مکان بهتری نسبت به آنچه تحویل شما داده شده مبدل سازید. »

یک برنامه نویس خوب و متعهد کسی است که اگر کدهایی از برنامه نویس دیگری را در اختیار بگیرد جدا از اینکه برنامه نویس دیگر چه کسی بوده است، با تمام توان سعی و تلاش میکند تا به بهترین روش آن را ویرایش کند و آن را بهبود بخشد. این بهبود بخشیدن میتواند با ویرایش کد ها یا حتی کامنت گذاری باشد. به نظر شما دوستان عزیز، چنین شرایطی چه نتیجه ای را در بر خواهد داشت ؟

تاثیر نظافت در برنامه نویسی :

اگر برنامه نویسان این طور عمل کنند، عملا کیفیت کدهای نوشته شده بیشتر خواهد شد و دیگر احتمال وجود باگ در کدها به صفر میرسد. شاید برای شما هم این سوال پیش آمده باشد که، اگر برنامه نویس قبلی یک کدنویسی بسیار نامرتب انجام داده باشد چه باید کرد ؟ در اینجا باید گفت که شما لازم نیست تمام کد ها را تغییر داده و بهبود ببخشید؛ هر آنچه از دست شما بر می آید انجام دهید و یا به نوعی بخش هایی که به ماژول های قبل بازمیگردد را مرتب سازید یا بهبود بخشید. این تمیز سازی کد ها میتواند به نام گذاری صحیح توابع و متغیرها، رعایت فاصله ها و… ختم شود.

نتیجه رعایت نظافت در کد نویسی :

نظافت در کد نویسی  نظافت در برنامه نویسی را رعایت کنید ! mt4 programming

با آنچه در بالا گفته شد میتوان نتیجه گرفت که، در تیم های برنامه نویسی حتی اگر یکی از اعضای تیم بخواهد برنامه نویسی نامرتبی انجام دهد تحت تاثیر دیگر برنامه نویسان قرار گیرد و از کار خود خجالت کشیده و به درستی وظایف خود را انجام دهد. مانند این است که اگر در یک مهمانی همه آداب را رعایت کنند، آیا کسی رویش میشود پس از خوردن پرتغال پوست آن را بر روی زمین بی اندازد ؟!

پس نظافت در برنامه نویسی رعایت کنید !

تاریخ ارسال
12 تیر 1395
ارسال شده توسط
میزان بازدید
0 نفر بازدیدکننده
0 دیدگاه
فایلی جهت دانلود وجود ندارد !
مشخصات
نویسنده :
حجم و فرمت :

0 دیدگاه ثبت شده

شما هم نظری بدهید
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
توجه فرمایید:
نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.