بخش اخبار آکادمی | News
آخرین اخبار

کمتر نرم افزاری است که مثل یاهو مسنجر Yahoo Messenger توانسته باشد در دنیای وبی که هر روز مرزهایش تغییر می کند، دوام آورده باشد. پس از 18 سال تبادل پیام ، Emoji بین کاربران وب، یاهو اعلام کرد که قرار است 5 آگوست امسال این پیام رسان افسانه ای را برای همیشه بازنشسته کند.

یاهو مسنجر Yahoo Messenger که در سال 1998 با اسم متناسب با آن روزهای دنیای فناوری به نام  Yahoo Pager آغاز به کار کرد، پس از آن که سال گذشته یاهو یک ورژن جدید را معرفی کرد، قرار است در افق فناوری محو شود.

نسخه ی جدید یاهو مسنجر Yahoo Messenger معرفی شده بر خلاف اکثر پیام رسان های رایج مثل تلگرام و WhatsApp ، بیشتر بر روی سرعت و کیفیت نمایش تصاویر در مکالمات تاکید دارد.

لوگو یاهو مسنجر جدید  نسخه افسانه ای یاهو مسنجر Yahoo Messenger ، خداحافظ App icon graphic2

جالب توجه است که همین سال ها نیز آمارها نشان می دهد که این پیام رسان قدیمی در بیین کاربران منطقه آسیا و اقیانوسیه محبوبیت داشته است. همچنین به طرز عجیبی یاهو مسنجر Yahoo Messenger بین دلالان نفتی که از نرم افزار برای پیشنهاد قیمت و شایعه پراکنی راجع به آن استفاده می کدرند، رایج بوده است.

یاهو اعلام کرده که هر چند امروز ما بین عملکرد پیام رسان جدید و قدیمی ارتباط ایجاد می کنیم، تمامی کاربران قدیمی را تشویق می کنیم تا روند گذار به پیام رسان جدید را طی کنند، زیرا از تاریخ 5 آگوست 2016 ، دیگر از پلتفرم قدیمی پشتیبانی صورت نمی گیرد.

از تاریخ 5 آگوست، هر فردی که بخواهد از پیام رسان قدیمی استفاده کند، نمی تواند وارد حساب کاربری خود شده و پیام ارسال کند، همچنین این قطع ارسال پیام ها برای تمامی نرم افزارهایی که بر پایه ی API یاهو اطلاعات را تبادل می کنند، رخ خواهد داد.

شاید خیلی از کاربران مدت هاست که دیگر از یاهو مسنجر Yahoo Messenger استفاده نکنند، اما بازنشسته شدن این قالب خاطره انگیز را شاید باید پایان یک عصر دانست.

تاریخ ارسال
23 خرداد 1395
ارسال شده توسط
محسن فراحتی
میزان بازدید
0 نفر بازدیدکننده
0 دیدگاه
فایلی جهت دانلود وجود ندارد !
مشخصات
نویسنده : محسن فراحتی
حجم و فرمت :

0 دیدگاه ثبت شده

شما هم نظری بدهید
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
توجه فرمایید:
نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.