بخش مقالات آکادمی | Articles
آخرین آموزش ها

مدیریت تب های Chrome

اگر شما علاقه دارید و یا نیاز به باز کردن هم زمان صفحه های زیاد دارید و صفحه های درهم و برهم می تواند واقعا سخت و مزاحم کارهایتان باشد به خصوص در گوگل کروم درهم و برهمی تب ها واقعا حافظه بزرگی را از مموری اشغال میکند.اگر شما یک کاربر کروم هستید و زمان زیادی را صرف مبارزه با ده ها تب از کروم می کنید، ما را در این مقاله همراهی کنید تا به شما  کمک کنیم تا مدیریت تب های Chrome را در اختیار داشته باشید.

در این مقاله ما به شما برخی از راهنمایی های مفید می دهیم و همچنین برخی از امکانات مدیریت تب لیست ها را بیان میکنیم تا مانند یک رئیس تب های کروم را مدیریت کنید.

1. Pin Tabs

شما می توانید تب مهم را در سمت بالا و چپ کروم پین کرده و به صرفه جویی در فضا و همچنین از بسته شدن تب به طور تصادفی کمک جلوگیری کنید. بر روی تب راست کلیک کرده و گزینه انتخاب “Pin tab” را از منوی انخاب کرده.برگه پین شده شامل یک شکل کوچک آیکن سایت همچنین دکمه (X) را نیز ندارد که ممکن است به طور تصادفی تب را ببندید (“Ctrl + W” میانبری که همین کار را می کند). این باعث مدیریت کامل تب ها مهم کروم می شود.

google-chrome  مدیریت تب های Chrome Screen Shot 1395 02 28 at 04

google-chrome  مدیریت تب های Chrome Screen Shot 1395 02 28 at 04

2. Reopen closed tab

اگر شما به طور تصادفی یک تب را بستید، لازم نیست که از طریق تاریخچه مرورگر به دنبال لینک مورد نظر بروید فقط بر روی یک تب خالی راست کلیک کرده و “Reopen closed tab” را انتخاب کنید.این کار آخرین برگه بسته شده را باز می کند (میانبر “Ctrl + Shift + T” است). شما می توانید این روند را تکرار کرده تا چند تب بسته شده را باز کنید.

google-chrome  مدیریت تب های Chrome Screen Shot 1395 02 28 at 05

3. Enable“Continue where you left off”

اگر شما ده ها تب  باز شده را اتفاقی ببندید مجبور به بارگذاری دوباره همه تب ها می شوید و این کار واقعا سخت است. اگر میخواهید از همان جایی که کروم بسته شد ادامه دهید از منوی اصلی به “Settings” بروید و گزینه “Continue where you left off” را فعال کنید.

google-chrome  مدیریت تب های Chrome Screen Shot 1395 02 28 at 05

4. Sync Open Tabs

شما می توانید تمام تب های باز خود را به همه دستگاه های خود که با استفاده از ویژگی همگام سازی کروم همگام سازی شده اند انتقال دهید. کروم به شما اجازه می دهد تا تمام اطلاعات و داده های کروم خود را همگام سازی کرده تا شما قادر به آن دسترسی از هر نقطه به تمام تب های باز داشته باشید. فقط به “Settings” بروید و بر روی بر روی “Advanced sync settings” در بالای صفحه کلیک کرده. شما گزینه ای برای همگام سازی تب های باز خواهید دید پس آن را انتخاب کنید.

google-chrome  مدیریت تب های Chrome Screen Shot 1395 02 28 at 05

google-chrome  مدیریت تب های Chrome Screen Shot 1395 02 28 at 05

با سپاس از همراهی شما

تاریخ ارسال
29 اردیبهشت 1395
ارسال شده توسط
کوروش هاشمی
میزان بازدید
0 نفر بازدیدکننده
0 دیدگاه
فایلی جهت دانلود وجود ندارد !
مشخصات
نویسنده : کوروش هاشمی
حجم و فرمت :

0 دیدگاه ثبت شده

شما هم نظری بدهید
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
توجه فرمایید:
نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.