بخش اخبار آکادمی | News
آخرین اخبار

برای همه ی ما اتفاق افتاده که از ریتم یا هارمونی یک آهنگ لذت ببریم، اما متن آهنگ را با گوش دادن متوجه نشده و تلاش کنیم با جستجو در فضای وب بفهمیم که خواننده در آهنگ چه می گوید. برای این امر سایت های زیاد و گوناگونی وجود دارند که این سرویس را ارائه می کنند.

اما از این به بعد کار بسیار آسان تر خواهد شد، زیرا می توانید متن آهنگ در جستجوی گوگل مشاهده کنید. این سرویس گوگل بخشی از قرارداد چند ساله کمپانی برای حق انتشار متن آهنگ ها با کمپانی کانادایی LyricFind می باشد، که تبدیل به منبع درآمد جدید برای موزیسین ها و ناشران خواهد شد.

هر چند که هم اکنون این سرویس تنها برای کاربران در ایالات متحده در دسترس و قابل به کارگیری است اما، قرارداد گوگل با LyricFind بر اساس گزارشات شامل، حق انتشار بین المللی نیز می شود. هرچند جزییات قرارداد برای عموم منتشر نشده اما بر اساس اظهارات مقامات LyricFind پیش بینی می شود که این سرویس به منبع درآمدی میلیون دلاری برای ناشران و ترانه سرا ها تبدیل شود.

شیوه پرداختی به ناشران و ترانه سراها بر اساس استفاده خواهد بود. یعنی پرداختی به این افراد بر اساس تعداد دفعاتی که این متن آهنگ مشاهده می شود، تعیین خواهد شد. بازدید بیشتر به معنی درآمد بیشتر برای ناشر خواهد بود.

این برای سرویس، خبر خوبی برای کاربران بوده و کار را برای آنها راحت تر می کند، زیرا دیگر لازم نیست که با کلیک بر روی لینک سایت های دیگر در جستجوی گوگل به صفحات وب دیگر منتقل شوند. در طرف مقابل مشاهده متن آهنگ در جستجوی گوگل خبر بسیار بدی برای این سایت هاست که درآمد زیادی را از طریق فروش تبلیغات، در صفحاتی شامل متن آهنگ ها، کسب می کردند. گوگل نیز از این شراکت بی نصیب نخواهد ماند زیرا هر جستجو شامل لینکی به Google Play خواهد بود که علاوه بر متن آهنگ می تواند آن را خریداری کند.

تاریخ ارسال
9 تیر 1395
ارسال شده توسط
محسن فراحتی
میزان بازدید
0 نفر بازدیدکننده
0 دیدگاه
فایلی جهت دانلود وجود ندارد !
مشخصات
نویسنده : محسن فراحتی
حجم و فرمت :

0 دیدگاه ثبت شده

شما هم نظری بدهید
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
توجه فرمایید:
نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.