بخش اخبار آکادمی | News
آخرین اخبار

فیسبوک قاتل باتری موبایل!

گوشی ها در زندگی روزمره ما کاربرد های زیادی دارند و در واقع جزو ضروریات زندگی به شمار می آیند. نحوه صحیح استفاده از گوشی به افزایش عمر مفید آن کمک بزرگی می کند. یکی از مراقبت هایی که باید انجام گیرد مراقبت از باتری گوشی است تا بیشترین بازدهی را در طول روز داشته باشد و عمر باتری کوتاه نشود.

حال اینکه چه برنامه هایی بیشترین استفاده را از باتری می برند و چه برنامه هایی کمتر مسئله ای قابل تامل است که ذهن محققان را نیز چند صباحی به خود مشغول کرد. و سر انجام به این نتیجه رسیدند چند تا از برنامه ها هستند که باعث کاهش عملکرد باتری میشود مانند نرم افزار های آب و هوا که بر روی گوشی ها نصب است ، مانند آنتی ویروس ها ، نرم افزار های پاکسازی ، نرم افزار مرور گر پیش فرض و اپلیکیشن فیسبوک ، برنامه ای که در این بین بیشترین میزان مصرف باتری را داراست فیسبوک است!

این موضوع اولین بار توسط راسل هالی یکی از نویسندگان معروف اندروید مطرح شد. او می گوید اگر فیسبوک را از روی گوشی هایتان حذف کنید عمر باتری تا 20 درصد افزایش پیدا می کند. بعد ها محققان بسیاری با راسل هم عقیده شدند و گزارش های زیادی انجام گرفته که پس از پاک کردن این اپلیکیشن از گوشی سرعت گوشی بسیار بیشتر می شود. بعد ها محققان بسیاری با راسل هم عقیده شدند و گزارش های زیادی انجام گرفت که پس از غیر فعال سازی  این اپلیکیشن از گوشی سرعت گوشی و عملکرد سایر برنامه های آن تا 15 درصد افزایش می یابد.

اما کسانی که نمی خواهند فیسبوک را فراموش کنند و آن را غیر فعال کنند بجای اینکه فیسبوک را همچنان توسط اپلیکیشن آن دنبال کنند ، می توانند از مرور گر کروم استفاده کنند و ویژگی هایی از فیسبوک مانند به روز رسانی های اخیر ، نوتیفکیشن برای پست ها و … را در پس زمینه اندروید خود داشته باشند با این کار دیگر عمر باتری به سرعت کاهش نمی یابد و کاربران می توانند بدون هیچ مشکلی فعالیت خود در فیسبوک را ادامه دهند.

 

تاریخ ارسال
14 خرداد 1395
ارسال شده توسط
مریم فاتحی زاده
میزان بازدید
0 نفر بازدیدکننده
0 دیدگاه
فایلی جهت دانلود وجود ندارد !
مشخصات
حجم و فرمت :

0 دیدگاه ثبت شده

شما هم نظری بدهید
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
توجه فرمایید:
نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.