بخش اخبار آکادمی | News
آخرین اخبار

از آنجایی که سیاستمداران و بزرگان کشور ها که از اسکایپ و یا پیام رسان ها و شبکه های اجتماعی دیگر استفاده می کنند ، همواره نگران اطلاعات رد و بدل شده در مکالماتشان هستند ؛ یک شرکت آلمانی بعد از یک گفت و گوی آنلاین در اسکایپ متوجه ترافیکی در کارگزاران خود شد و این ترافیک را مشکوک دید و تصمیم گرفتند آزمایشاتی در این زمینه انجام دهند. پس از آزمایشات به این نتیجه رسیدند که مایکروسافت گپ و گفت های اسکایپ را زیر نظر دارد! آن ها نتیجه گیری کردند که هر کس که از اسکایپ استفاده می کند ، یعنی رضایت داده که مکالماتش توسط این شرکت شنیده شود در این بین برخی ها معتقد اند که نتیجه گیری این شرکت آلمانی بر اساس شواهد و دلالیل قانع کننده ای نبوده و شایعه ای بیش نیست! و در رابطه با شنود اطلاعات کاربران توسط اسکایپ نظرات متفاوتی بیان شده است و همه هم دلایلی برای نطرشان دارند چه آن هایی که این خبر را درست می پندارند و چه آن هایی می گویند شایعه است.

قبل از اینکه مایکروسافت اسکایپ را خریداری کند ، این سرویس پیام رسان کمی مبهم بود و مدیران و مسئولان این شرکت هم هیچوقت درباره رمز نگاری های اسکایپ صحبت نکردند.
در ادامه این ماجرا شایعاتی نیز درباره این که دولت مبارک می تواند مکالمات اسکایپ را بشنود نیز پخش شد! یک شرکت امنیتی هم اعلام کرد که اگر مکالمات تان برایتان مهم و امنیتی است از سرویس اسکایپ استفاده نکنید.

در حال حاضر صحت و یا ثقم این مسئله به وضوح مشخص نشده است اما شایعات نگرانی هایی را برای کاربران ایجاد کرده است و امنیت این سرویس خدشه دار شده است و مایکروسافت برای اینکه دوباره بتواند محبوبیت این پیام رسان را در بین مردم و موسسات تجاری و … پس بگیرد باید تغییراتی در آن ایحاد کند.

“پیروز باشید”

تاریخ ارسال
3 مرداد 1395
ارسال شده توسط
مریم فاتحی زاده
میزان بازدید
0 نفر بازدیدکننده
1 دیدگاه
فایلی جهت دانلود وجود ندارد !
مشخصات
حجم و فرمت :

1 دیدگاه ثبت شده

شما هم نظری بدهید
علی

کدوم سرویس اخه هست امنیت داشته باشه!!؟

توجه فرمایید:
نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.