بخش مقالات آکادمی | Articles
آخرین آموزش ها

خوشبختانه شروع کار براي برنامه نویسی اندروید بسیار راحت است. حتی نیاز نیست که یک موبایل اندروید داشته باشید. فقط نیاز به یک کامپیوتر دارید که SDK را بر روي آن نصب کنید و یک شبیه ساز  موبایل.

شروع برنامه نویسی اندروید :

کیت توسعه نرم افزاري (Software Development Kit) اندروید قابل نصب بر روي سیستم عامل هاي ویندوز، لینوکس و مک OS X میباشد. بدیهی است برنامه اي که ساخته میشود قابل استفاده بر روي تمامی محصولات مبتنی بر اندروید خواهد بود. قبل از اینکه شروع به برنامه نویسی کنید احتیاج است تا جاوا، محیط توسعه (IDE) و کیت توسعه نرم افزار (SDK) را بر روي کامپیوتر خود نصب کنید.

ADT هم یک افزونه است که براي اکلیپس ساخته شده است و این  افزونه به شما کمک میکند تا در محیط اکلیپس براحتی و به سرعت براي سیستم عامل اندروید کد بنویسید. فقط دقت نمایید که با توجه به 32 بیتی یا 64 بیتی بودن سیستم عامل خود ابزارهاي فوق را نصب کنید. شما میتوانید با مراجعه به اینترنت هم جدیدترین نسخه هاي این ابزارها را به صورت رایگان دانلود نمایید. براي دانلود محیط مجتمع برنامه نویسی اکلیپس (Eclipse IDE) میتوانید به سایت زیر

http://www.eclipse.org/downloads

مراجعه کرده و آخرین نسخه آن را با توجه به سیستم عامل خود دانلود نمایید و سپس بر روي سیستم خود نصب و یا استخراج نمایید.

براي دانلود SDK نیز میتوانید به سایت زیر مراجعه فرمایید(متاسفانه کاربران ایرانی به بخش هاي مربوط به اندروید از سایت گوگل مجوز دسترسی ندارند!)

http://code.google.com/android/download.html

در صورتی که اصلاً با زبان C++ و یا زبان هاي شبیه به آن که شی گرا هستند(مثل #C++,C و جاوا) آشنا نیستید پیشنهاد بنده این است که یک فیلم آموزش گام به گام برنامه نویسی اندروید را تهیه نمایید.که این فیلم در سایت ما یعنی لرن فایلز موجود است.

اگر میخواهید براي پلتفرم اندروید برنامه بنویسید شما نیاز به تجربه برنامه نویسی براي پلتفرم هاي قبلی موبایل ندارید. وحتی اگر تجربه برنامه نویسی براي پلتفرم هاي قبلی موبایل را دارید بهتر است که آن ها را فراموش کنید و بدون تعصب و مقایسه به یادگیري این پلتفرم متفاوت بپردازید.

امیدوارم این مقاله مورد توجه شما قرار گرفته باشد .

تاریخ ارسال
26 تیر 1395
ارسال شده توسط
مهندس ابراهیمی
میزان بازدید
0 نفر بازدیدکننده
0 دیدگاه
فایلی جهت دانلود وجود ندارد !
مشخصات
حجم و فرمت :

0 دیدگاه ثبت شده

شما هم نظری بدهید
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
توجه فرمایید:
نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.