بخش مقالات آکادمی | Articles
آخرین آموزش ها

شاید به دلیل علاقه شخصی خودم به هوش مصنوعی بود که تصمیم گرفتم مقاله ای در این زمینه بر روی سایت لرن فایلز برای شما کاربران عزیز این سایت محبوب آماده کنم. از آنجایی که برنامه نویسی بخشی از رشته تحصیلی خودم است پس ” زبان های برنامه نویسی در هوش مصنوعی ” را انتخاب کردم. زبان های برنامه نویسی در هوش مصنوعی اهرمی برای ساخت برنامه های کامپیوتری هوشمند هستند. در واقع زبان های برنامه نویسی اصلی ترین ابزار ها برای فهم اطلاعاتی است که به صورت نمادین بیان شده اند. زبان های برنامه نویسی در هوش مصنوعی را در si بخش بررسی می کنیم:

1.زبان های برنامه نویسی AI :

زبان های برنامه نویسی AI (که مخفف Artificial Intelligence) به زمینه های خاصی گرایش دارند و با روش های معمول برنامه نویسی در زبان های دیگر متفاوت است. این نوع برنامه نویسی توسط روش های علمی، پردازش زبان، دید کامپیوتری مطرح می شود. برای شروع، شما باید حتما دامنه مسئله را مشخص کنید. برنامه نویسی AI به دلیل عدم محدودیت برنامه نویس، نسبت به زبان های برنامه نویسی دیگر مانند: C، پاسکال و برخی زبان های دیگر، خلاصه تر خواهد بود که البته این خلاصه سازی و فهم دستورات AI آسان نیست. اولین زبان برنامه نویسی AI که مورد استفاده قرار گرفت زبان Lisp است.

2.برنامه نویسی تابعی :

در این نوع برنامه نویسی در ابتدایی ترین حالت ، یک تابع تعریف می کنیم. در واقع برنامه نویسی تابعی چیزی جز تعریف تابع و ارزیابی عبارات ( توسط کامپیوتر ) نیست ؛ پس از تعریف تابع اصول برنامه نویسی می گوید ، برنامه نوشته شده با توابع قبلی ترکیب شود و سپس توابع فراخوانی شده ، ارزیابی می شوند و خروجی برنامه ، جواب مسئله است. برنامه نویسی تابعی و منطقی از شاخه های برنامه نویسی AI هستند.

3.برنامه نویسی تابعی در Lisp :

یکی دیگر از روش های برنامه نویسی هوش مصنوعی ، برنامه نویسی تابعی در Lisp است که ترجیح می دهم در آینده درباره آن به طور مفصل صحبت کنم.

“پیروز باشید”

تاریخ ارسال
28 تیر 1395
ارسال شده توسط
مریم فاتحی زاده
میزان بازدید
0 نفر بازدیدکننده
0 دیدگاه
فایلی جهت دانلود وجود ندارد !
مشخصات
حجم و فرمت :

0 دیدگاه ثبت شده

شما هم نظری بدهید
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
توجه فرمایید:
نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.