بخش مقالات آکادمی | Articles
آخرین آموزش ها

زبان های برنامه نویسی زیادی در دنیا وجود دارد و هر کدام ویژگی های خاص خود را دارند. این زبان ها هر کدام با وجود مزایایی که آن ها را نسبت به دیگری متمایز میکند، معایبی نیز دارند. زبان های مختلف هر کدام تاثیر خاص خودشان را داشته اند. اما این مقاله درباره زبان برنامه نویسی C است. در ادامه تاریخچه این زبان و ویژگی هایش را با هم بررسی میکنیم.

تاریخچه زبان C :

در اواخر قرن نوزدهم در دانشگاه کمبریج در انگلستان، مارتین ریچاردز برای نوشتن کامپایلر ها و نرم افزار های سیستم عامل، زبان BCPL را ابداع کرد. پس از گذشت چند سال زبان B توسط تامپسون بر مبنای زبان BCPL نوشته شد. زبان B برای ایجاد نسخه های اولیه سیستم عامل Unix ایجاد شد. در سال 1972 زبان C از روی این دو زبان ساخته شد اما با ویژگی ها و برتری های بیشتری نسبت به آن دو. در زبان C ویزگی نطارت بر داده ها وجود دارد که دو زبان B و BCPL از آن بی بهره بودند. دنیس ریچی که بنیان گذار این زبان است از این زبان برای ایجاد سیستم عامل Unix استفاده کرد اما پس از مدت ها این زبان برای بسیاری از سیستم عامل ها استفاده شد.

پس از آن با گسترش زبان C و ظهور برنامه نویسی های شیء گرا، زبان جدیدی به نام C++ نوشته شد. با گسترش شبکه های کامپیوتری و نیاز کاربران، زبان دیگری از روی این دو زبان و با ارتقای ویژگی های این دو زبان ساخته شد. زبان جاوا نسبت به دو زبان قبلی کامل تر و جامع تر بود.

ویژگی های زبان C :

1. زبان C یک زبان قابل حمل است و برنامه نویس محدودیتی ندارد.

2. نسبت به کوچک و بزرگ بودن حروف حساس است.

3. تعداد کلمات کلیدی کم است.

4. در این زبان امکان بهره برداری از نرم افزار های دیگر وجود دارد.

“پیروز باشید”

تاریخ ارسال
23 تیر 1395
ارسال شده توسط
مریم فاتحی زاده
میزان بازدید
0 نفر بازدیدکننده
0 دیدگاه
فایلی جهت دانلود وجود ندارد !
مشخصات
حجم و فرمت :

0 دیدگاه ثبت شده

شما هم نظری بدهید
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
توجه فرمایید:
نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.