بخش مقالات آکادمی | Articles
آخرین آموزش ها

برای اینکه روش رفع خطا Error 404 را یاد بگیریم ابتدا بهتر است به این مسئله بپردازیم که خطای 404 چیست!

Error 404 چیست؟

خطای 404 یا همان Not Found 404 از خطا های رایج در HTTP است که به معنای پیدا نشدن صفحه مورد نظر است. این خطا در واقع یکی از کد های وضعیت HTTP است که به عنوان خطا شناسایی می شود. این خطا در سرور های مختلف به صورت های متفاوتی دیده می شود و در هر سرور ممکن است پیغامی با کمی تفاوت از سایر سرور ها بدهد. در واقع این خطا از طرف کاربر به سرور ارسال می شود. وقتی که کاربر از سرور درخواست یکی از صفحات سایت را دارد و در سرور آدرس این صفحه وجود ندارد این خطا رخ می دهد و یا حتی در صورت صفحه مورد نظر باز هم ممکن است این خطا رخ بدهد مثلا اگر آدرس صفحه را اشتباه وارد کرده باشید و یا اینکه مسیر URL تغییر کرده باشد.

چگونه خطای 404 را رفع کنیم؟

اگر به صورت آنلاین به این مشکل برخورد کردید مسئله را به سرویس دهنده گزارش دهید. در غیر این صورت اگر به صورت آفلاین با این خطا مواجه شدید ادامه مطلب را مطالعه کنید.

در مرحله اول باید محل نصب سرور آپاچی را پیدا کنید. آدرس پیش فرض: C:\AppServ . پس از آن فایل Http.Conf را بیابید و این فایل را باز کنید. می توانید این فایل را از پوشه Apacache2.2 》 Conf بیابید. حال در این قسمت باید به دنبال این عبارت باشید:

#LoadModule rewrite_module modules/mod_rewrite.so

پس از یافتن این عبارت علامت شارپ # را حذف کنید. در انتها سرور آپاچی را متوقف و مجددا راه اندازی کنید. برای این کار یعنی توقف و راه اندازی مجدد سرور اینگونه عمل کنید:

ابتدا سیستم را Restart کنید. در قسمت CMD ویندوز دستور Net Stop Apache 2.2 و Net Start Apache 2.2 را اجرا کنید. (برای این کار به دنبال برنامه ای با نام Services در ویندوز باشید و این برنامه را اجرا کنید. سپس روی سطر Apache 2.2 راست کلیک کنید و گزینه Stop را انتخاب کنید با این کار سرور متوقف خواهد شد حال مجدد روی این سطر راست کلیک کنید و این بار با انتخاب گزینه Start سرور راه اندازی می شود.)

امیدوارم این مقاله برای شما مفید بوده باشد .

تاریخ ارسال
11 تیر 1395
ارسال شده توسط
مریم فاتحی زاده
میزان بازدید
0 نفر بازدیدکننده
0 دیدگاه
فایلی جهت دانلود وجود ندارد !
مشخصات
حجم و فرمت :

0 دیدگاه ثبت شده

شما هم نظری بدهید
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
توجه فرمایید:
نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.