بخش اخبار آکادمی | News
آخرین اخبار

ردیابی شما توسط فیسبوک

حتی اگر شما عضو فیسبوک هم نباشید ، ردیابی شما توسط فیسبوک حتمی است و حتی آنها دلیلی برای مخفی نگه داشتن این موضوع نمی بینند. در ادامه با آکادمی لرن فایلز همراه باشید.

شاید به ظاهر شرکت هایی مانند فیس بوک و گوگل و امثال آنها که خیلی راغب به استفاده شما از خدماتشان هستند و از این موضوع خوشحال می شوند ولی هر چیز رایگان در اینترنت هزینه دارد و این شرکت ها هزینه های خود را با تبلیغات جبران می کنند و به خوبی به این موضوع واقف هستند که تبلیغات امر مهمی در کسب و کار آنها محسوب می شود.

اما این سوال پیش می آید که آن ها برای تبلیغات خود چگونه اهداف مورد نظر را پیدا می کنند؟ این شرکت ها با ردگیری شما بر روی اینترنت و پروفایل هایی که ممکن است در سایت های مختلف ساخته باشید، تعیین می کنند کدام تبلیغات برای شما جذاب تر و احتمال این که بر روی آن کلیک کنید بیشتر است، در نتیجه آن را به شما پیشنهاد می دهند.

برخی افراد هستند که نمی خواهند توسط فیس بوک یا دیگر شرکت های این چنینی ردیابی شوند و هویت آن ها فاش شود و بنابراین آن ها هیچ حساب کاربری در این سایت ها ثبت نمی کنند. ولی حالا به لطف تغییرات ایجاد شده، فیسبوک دیگر نیازی به ثبت نام ندارد تا شما را ردگیری کند.

فیس بوک اخیرا اعلام کرد که در حال تغییر سیستم تبلیغاتی خود در سراسر وب است. همانطور که می دانید فیس بوک نه تنها بر روی سایتش و برنامه های تلفن همراه خود تبلیغ می کند، بلکه این شرکت دارای شبکه ای گسترده از وب سایت های ثالث (وب سایت هایی که فیسبوک به طور مستقیم آن ها را مدیریت نمی کند) و برنامه هایی که توسط شرکت های همکار آن ها مدیریت می شود، تبلیغات گسترده می نماید.

این سیستم تبلیغاتی که فیسبوک انجام می دهد “شبکه مخاطبان” نام دارد و تفاوت بزرگی بین این گونه تبلیغات و تبلیغاتی که گوگل می کند، وجود دارد، آن هم این است که اطلاعات فقط به کاربران فیسبوک نشان داده می شود. اما از این به بعد دیگر اینگونه نیست و تبلیغات وب سایت فیس بوک در حال حاضر به افرادی که در این سایت ثبت نام نکرده اند هم نشان داده می شود.

بر اساس گفته ی معاون رئیس تبلیغات و کسب و کار فیسبوک، دکمه ها و پلاگین های آن ها، اطلاعات اولیه کاربران را بر اساس مرورگر آن ها دریافت و برای آنها ارسال می کند. آنها در گذشته از این سیستم برای کسانی که عضو فیسبوک نبودند، استفاده نمی کردند ولی حالا برای این که بهتر بتوانند مخاطبان خود را مورد هدف قرار دهند، از این روش برای همه استفاده می کنند.

تاریخ ارسال
25 مرداد 1395
ارسال شده توسط
آرش رضایی
میزان بازدید
0 نفر بازدیدکننده
0 دیدگاه
فایلی جهت دانلود وجود ندارد !
مشخصات
نویسنده : آرش رضایی
حجم و فرمت :

0 دیدگاه ثبت شده

شما هم نظری بدهید
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
توجه فرمایید:
نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.