بخش اخبار آکادمی | News
آخرین اخبار

حدود 50 درصد از گیمرها ویندوز 10 را بر روی pc خود را دارند

مایکروسافت یک شرکت بازی هم است که صاحب یک کنسول و بازی هایی که در فروشگاه خود قرار می دهد و همچنین دارای یک سیستم عامل ( بساری از گیمرها از ویندوز استفاده می کنند) است، که آن را با استانداردهای جدید مانند DirectX 12 همراه ساحته است. این عوامل توانایی برای مایکروسافت به ارمغان آورده که با آن می تواند شرکت های مرتبط را تصاحب کند و یا با آن ها همکاری کند و بازار بازی های PC را در دست بگیرد از این قبیل شرکت ها می توان به استیم اشاره کرد. بله حدود 50 درصد از گیمرها ویندوز 10 را بر روی pc خود را دارند.

استیم (Steam) یک نرم افزار انجام توزیع دیجیتال، مدیریت حقوق دیجیتال، بازی ویدئویی چندنفره و پلتفرم های ارتباطی است که توسط شرکت والو توسعه می یابد. این نرم افزار برای توزیع بازی های رایانه ای و رسانه های مرتبط آنلاین استفاده می شود؛ به صورتی که داده های مرتبط با آنها توسط بازی بازان یا توسعه دهندگان مستقل کوچکتر به خانه های نرم افزار بزرگتر به اشتراک گذاشته می شود. در اکتبر ۲۰۱۲، شرکت والو ویژگی جدیدی را فراهم کرد تا داده های از نوع غیر بازی های رایانه ای نیز در محیط انجمن استیم به اشتراک گذاشته شود، که این خود شامل قابلیتهای گستردهای شامل فهرست دوستان، گروه ها، ذخیره سازی ابری داده ها، چت صوتی و تصویری بازی بازان برای بازیهای آنلاین و … نیز می شود. همچنین این نرم افزار نوشته شده  به زبان های سی++ (c++) ، آبجکتیو-سی (iOS) و جاوا (Android) است.

مایکروسافت پادشاه گیمر ها

steam-share-june-2016  حدود 50 درصد از گیمرها ویندوز 10 را بر روی pc خود را دارند steam share june 2016

آخرین شماره های نسخه OS استیم تنها باعث شد که مهاجرت گیمر ها به ویندوز ۱۰ تشدید یابد یا برای شروع از ویندوز ۱۰ استفاده کنند. نمودار ها نشان می دهد که سیستم عامل ویندوز 10 بر سایر سیستم عامل ها تسلط دارد، که 44.46 درصد از کاربران را تشکیل می دهد. این تعداد از 47 درصد کاربرانی که از کامپیوتر استفاده می کنند هستند. با وجود پیشنهاد ارتقاء رایگان من شک ندارم که این تعداد افزایش بزرگی در طول 30 روز آینده خواهد داشت، که می تواند خبر بدی برای استیم باشد، که اکثریت  کاربران خود در حال حاضر یک فروشگاه از پیش نصب شده خواهند داشت که فروشگاه ویندوز است.

مایکروسافت در حال تلاش برای برنده شدن این بازی با فروشگاه ویندوز است، با نوآوری هایی مانند PlayAnywhere که اجازه می دهد تا کاربران با خرید یک بازی برای ایکس باکس بتوانند آن بازی را بر روی کامپیوتر نیز انجام دهند و یا بالعکس، و همچنین در حال کار بر روی حذف مشکلات گیمرهای PC که از فروشگاه ویندوز استفاده می کنند، است.

در حالی که گیب نیوول ( Gabe Newell ) مشخصا از مایکروسافت در مورد شرکت های خارج از ویندوز ۱۰ که نمیتوانند به راحتی فعالیت کنند شکایت کرده است (که مایکروسافت با هیاهو آن را تکذیب کرد) اما چیزی که روشن است، مایکروسافت نمی خواهد که این تسلط را از دست بدهد و برای این هر کاری انجام میدهد تا به طور محکم کنترل این اکوسیستم بازی ویندوز که بر روی همه دستگاه خود قرار داده داشته باشد.

با تشکر از همراهی شما

_________________________________________________

تاریخ ارسال
31 تیر 1395
ارسال شده توسط
کوروش هاشمی
میزان بازدید
0 نفر بازدیدکننده
0 دیدگاه
فایلی جهت دانلود وجود ندارد !
مشخصات
نویسنده : کوروش هاشمی
حجم و فرمت :

0 دیدگاه ثبت شده

شما هم نظری بدهید
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
توجه فرمایید:
نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.