بخش اخبار آکادمی | News
آخرین اخبار

در طول سالیان اخیر پخش انلاین بازی های رایانه ای و به طور کلی تر پخش (stream) ویدئو از کامپیوتر شخصی توسط کاربران روند رو به رشدی داشته است و حتی به منبع درآمدی برای گیمرها و همچنین سایر تولید کنندگان محتوا در فضای مجازی تبدیل شده اند.

در سال 2013 کمپانی سونی مدت زمانی قبل از عرضه PS4 در بازار، ضمن جزئیاتی که از کنسول جدیدش منتشر نمود اعلام کرد، که کاربران این کنسول می توانند بازی کردنشان را بر روی سرویس Ustream  پخش کنند.

حال با گذشت 3 سال، سونی اعلام کرده است که این مشارکت تجاری به پایان رسیده و از تاریخ 1 آگوست کاربران کنسول PS4 تنها می توانند پخش زنده بازی شان را بر روی Twitch، YouTube و DailyMotion انجام دهند.

هر چند معلوم نیست که چه عاملی سبب حذف Ustream از تمام تولیدات سونی شده است ولی مطمئنا حذف یک سرویس چندان برای اعتبار کمپانی سونی، هر چند که عده ی کمی از کاربرانش آن سرویس استفاده کنند، جالب نخواهد بود.

علاوه بر حذف امکان پخش ویدئو بین PS4 و Ustream ، کاربران این کنسول نیز که تا پیش از این از طریق پرتال “Live from PlayStation” در PS4 و PS Vita و اپ موبایل PS به ویدئو های این سرویس دسترسی داشتند، این امکان را از دست خواهند داد.

در طی چند سال گذشته مطمئنا می توان Twitch را پلتفرم اصلی برای پخش بازی کردن دانست، از جمله در کنسول PS4. این نقش با خریده شدن توسط کمپانی Amazon در سال 2014 پر رنگ تر شده است. دلیل این را می توان در راه اندازی لیگ بازی های رایانه ای جدید و تشویق توسعه دهندگان به گنجاندن امکان پخش ویدئو در ساختار ذاتی بازی های شان، جستجو کرد.

این امر در حالی است که از ژانویه امسال که Ustream توسط IBM خریداری شد تا زیربنای سرویس های پخش این کمپانی باشد، حرکتی و خبری از این سرویس در رسانه ها شنیده نشده است.

آیا شما از این سرویس ها برای پخش یا تماشای بازی ها استفاده کرده اید؟

تاریخ ارسال
9 تیر 1395
ارسال شده توسط
محسن فراحتی
میزان بازدید
0 نفر بازدیدکننده
0 دیدگاه
فایلی جهت دانلود وجود ندارد !
مشخصات
نویسنده : محسن فراحتی
حجم و فرمت :

0 دیدگاه ثبت شده

شما هم نظری بدهید
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
توجه فرمایید:
نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.