بخش مقالات آکادمی | Articles
آخرین آموزش ها

جاوا چیست ؟

جاوا یک زبان برنامه نویسی شی گرا است این زبان شبیه به سی پلاس پلاس است اما مفهوم شی گرایی در این زبان خیلی ساده تر است و قابلیت های سطح پایین کمتری دارد . قابلیت های جاوا نسبت به سی پلاس پلاس بسیار بیشتر است که میتوان یکی از قابلیت های جاوا را مدیرت خودکار حافظه نام برد . برنامه هایی که با جاوا نوشته می شوند از نظر اطمینان نسبت به بقیه ی زبان های سطح پایین ضریب اطمینان بالا تری دارند . زبان جاوا بسیار ساده و در شی گرایی مشهور است ، در این حوزه جاوا مطمئن و بدون خطاست . زبان برنامه نویسی جاوا وابسته به معماری کامپیوتر نیست و به راحتی قابل اعتماد است و با کارایی بالا اجرا میشود و یک زبان پویا ست .

گاهی بعضی ها فکر میکنند با زبان های سطح پایین نم یتوان برنامه ای نوشت که کاربردی باشد ، با این حال لازم است اینجا نکته ای بگویم که این ویندوزی که همه ی ما از ان استفاده میکنیم خود با یک زبان سطح پایین نوشته شده است . با زبان جاوا می توان برنامه های تحت وب و همچنین برنامه نویسی برای سیستم های کوچک ، مثل تلفن همراه و رایانه های جیبی را انجام داد و همچنین در برنامه های کاربردی بزرگ و برنامه های دسکتاپ هم می توان از این زبان استفاده کرد .

بحثی که در اینجا مطرح میشود این است که گاهی در اخبار فناوری می خوانید که حفره های امنیتی جاوا دردسر شده و صدای خیلی از افراد را در آورده است . حالا چه باید کرد ؟؟؟

جاوا دارای دو بخش اصلی است که یکی از این دوبخش محیط میزبان اجرا ، یعنی اینکه بر روی رایانه ی شما اجرا می شود و به سیستم عامل شما اجازه می دهد که برنامه های نوشته شده به زبان برنامه نویسی جاوا را به درستی اجرا کند و بخش دوم این است که افزونه ی مرورگر شما برای اجرای درست برنامه های تحت وب طراحی شده است ، اما زمانی که حرف از نا امنی جاوا میشود منظور آن وجود حفره های امنیتی در افزونه ای از مرورگر است که مخصوص جاوا نوشته شده است . پس به این نتیجه میرسیم که افزونه ی مرورگر است که باعث این ناامنی میشود اما خود جاوا به خودی خود زبان بسیار امنی است .

اگر اکنون به زبان برنامه نویسی جاوا علاقه مند شدید میتوانید این آموزش را دنبال کنید .

تاریخ ارسال
5 بهمن 1395
ارسال شده توسط
فرزانه نقش بندی
میزان بازدید
0 نفر بازدیدکننده
0 دیدگاه
فایلی جهت دانلود وجود ندارد !
مشخصات
حجم و فرمت :

0 دیدگاه ثبت شده

شما هم نظری بدهید
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
توجه فرمایید:
نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.