بخش مقالات آکادمی | Articles
آخرین آموزش ها

توسعه فردی کاری نیست که به تو بگن انجام بدی ! همینکه امروزت بهتر از دیروزت باشه خودش یعنی توسعه ی فردی و تو یه انسان موفقی . بهتر از دیگران بودن اهمیتی نداره اینو همیشه یادت باشه .

میخوام یه واقعیت از زندگی خودمو اعتراف کنم که بارها و بارها اونرو تکرار کردم و میکنم ! اینکه من همیشه کتابایی رو که میخرم میره تو کتابخونه تو اتاقم  هر چقدرم شور و شوق داشته باشم واسه خوندنش فرقی نداره ! نمیدونم چرا ؟شایدم یه خورده تنبلم!!!

میخوام این توسعه ی فردی رو براتون تو پنج گام توضیح بدم حاضرین ؟؟

گام اول : خودتو بیشتر بشناس .

شاید اولین و سخت ترین کار برای انجام دادن همین باشه ، که آدم اول خودش و توانایی هاش رو بشناسه .

شناختن نقاط ضعف و قدرت میتونه بهت خیلی بهت کنه . اینکه برای رویاهات به چه مهارت هایی نیاز داری تا اون رویا رو محقق کنی !

گام دوم :هدفت مشخصه ؟

این جمله رو همه جا شنیدی که میگن آدم باید هدف داشته باشه . هدفاتونو بنویسین و هرشب با خودتون مرورشون کنین هدف داشتن باعث میشه که تو مسیر رسیدن به خواسته هاتون موفق تر عمل کنین وهزاران جمله ی قشنگ دیگه .

اما فقط برای یه بار از خودت بپرس مهم ترین خواستت از زندگی چیه ؟؟

به قول خودمونی از زندگی چی میخوای ؟ دوست داری چی داشته باشی و به دست بیاری که الان نداریشون ؟ پول و اعتبار و شهرت ساده ترین خواسته هاییه که میتونه هر فرد داشته باشه .

همین الان به اینا فکر کن ضرر نداره ، فقط چند دقیقه از زمانت رو میگیره .

گام سوم :برنامه بریز !!

این جمله رو هم زیاد شنیدی که میگن برای زندگیتون برنامه ریزی کنین!!! تا حالا شده بخوای به مسافرت بری به جایی که تا حالا نرفتی ؟؟ تو این مسافرت قراره رانندگی هم بکنی !!!خب اولین کاری که میکنی چیه ؟؟؟

آفررررین اولین کاری که معمولا میکنن همه اینه که یه نقشه راه برای خودشون تهیه میکنن یا هم از این نرم افزارای گوشی استفاده میکنن که بتونن مسیر درست رو پیدا کنن و و این مسیر کوتاه ترین مسیر باشه یا شایدم از کسی که یه بار این راه رو رفته بپرسن .پس بیا اهدافتو مرور کن و ببین برای رسیدن به اونها چه نقشه هایی لازم داری ؟؟

گام چهارم :هرروز بهتر از دیروز باش !!

سعی کن هرروز یه کاری بکنی که اون روزت با روز قبل خیلی فرق کنه . البته اینا همه به عادت های ما برمیگرده به همون فرار کردن از دایره ی تنبلیمون . تا حالا دقت کردین که عواقب کار هایی که انجام میدیم تو همین دنیا گردنمونو میگیره مثلا اگه پولاتو تو این ماه خیلی خرج چیزای الکی کنی آخر ماه بی پول میشی . اگه روزی یه ساعت رو به توسعه ی فردی خودت اختصاص بدی مطمئنا بعد از چند ماه پیشرفت قابل توجهی میکنی اینم یه پیروزیه .یه توصیه از من به تو اینه که برای همه تلاش هایی که میکنی ارزش قائل شو و وقتت رو برای خودت با ارزش کن .

زمان چیزی نیست که جایی بفروشن .

گام پنجم : از دایره راحتیت بیا بیرون یا به قولی راحت طلب نباش

همه ی ما اینقدر در مورد این توسعه ی فردی مطلب خوندیم و کتاب خریدیم که واقعا بعضی از اینا رو حفظیم اما تو عمل؟؟؟؟؟

پس برای شروع اول از خودت شروع کن و تصمیمتو بگیر خودمونیما تنبل نباش !!!

حرف آخر : سخت نیست فقط کافیه بخوای که خودت رو تغییر بدی !!!!

 

تاریخ ارسال
9 بهمن 1395
ارسال شده توسط
فرزانه نقش بندی
میزان بازدید
0 نفر بازدیدکننده
2 دیدگاه
فایلی جهت دانلود وجود ندارد !
مشخصات
حجم و فرمت :

2 دیدگاه ثبت شده

شما هم نظری بدهید
محسن آستانه

مطلب مفیدی بود ممنون

    فرزانه نقش بندی

    سلام دوست عزیز
    خیلی خوشحالیم که مطلب برای شما مفید بوده
    موفق باشین

توجه فرمایید:
نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.