بخش اخبار آکادمی | News
آخرین اخبار

همان طور که سیستم عامل اندروید تسلط جهانی را در بازار تلفن همراه به دست گرفته است، گوگل نیز تعداد بسیاری توسعه دهندگان دارد که ممکن است بخواهد برای کمک بهتر و فروش برنامه های خود به آن ها نیاز داشته باشد.در نتیجه  با در نظر گرفتن ساختمان یک برنامه کسب و کار گوگل راهکارهایی برای توسعه دهندگان برای ایجاد برنامه هایشان منتشر کرده است.

راهکارها برای توسعه دهندگان شامل یک سری مقالات و فیلم است که این راهکارها برای افرادی است  که به دنبال بدست آوردن یک بازار گسترده تر برای برنامه های اندرویدی خود هستند، گوگل منابع سازمان را به دسته های مختلف دسته بندی می کند برای این که توسعه دهندگان بدانند در چه مرحله ای از توسعه یک برنامه می باشند. این دسته بندی ها شامل راه اندازی، توسعه، رشد و یا تولید درآمد می باشد.

برنامه هایی که در شش هفته گذشته توسط تست بتا در گوگل اجرا شده اند، با توجه به یک پست وبلاگ گوگل برای راهکار راه اندازی در نظر گرفته شده اند، انجام شده اند. گوگل گفته است برای بروز رسانی و اضافه کردن محتوای جدید به برنامه در طول زمان آن را ادامه خواهد داد.

زبان های متعدد برای اندروید 5 و بالاتر

زبان های مختلف مانند: باهاسا اندونزی، پرتغالی برزیل، چینی، فرانسوی، آلمانی، ژاپنی، کره ای، اسپانیایی آمریکای لاتین، روسی، تایوانی ماندارین و ویتنامی، علاوه بر زبان انگلیسی که دسترس توسعه دهندگان در حال اجرای اندروید 5 و بالاتر است،این زبان ها نیز به عنوان راهکار جدید طراحی شده اند، که این دومین برنامه ایجاد شده برای توسعه دهندگان Google Play است. اولین برنامه، کنسول برنامه نویس در Google Play، به توسعه دهندگان اجازه برای  پیگیری آمار و اطلاعات مالی برنامه های شان را می دهد. که می توان وضعیت نشر و تغییرات را با خواندن و پاسخ دادن به کاربر از طریق تلفن همراه پیدا کرد.

راهکار دیگر به توسعه دهندگان اجازه می دهد تا کاربران شخصی سازی محتوا از طریق یک رابط برای اینکه مقالات و دیگر ویژگی هایی که آنها برای خواندن، به اشتراک گذاری، ذخیره یا رد می خواهند را انجام دهد. کاربران منابع درون نرم افزار را می توانند به صورت آفلاین خوانده شده انتخاب کنند.

بازار رو به رشد برای توسعه دهندگان اندروید

با توجه به گزارشی جهانی فصلنامه IDC’s Worldwide Quarterly Mobile Phone Tracker که در ماه مارس منتشر شد،بیش از 1 میلیارد دستگاه اندروید قابل حمل در سال 2015 تولید شده است.اندروید در حال حاضر،تقریبا 83 درصد از بازار سیستم عامل تلفن همراه را در دست دارد، که با توجه به استناد IDC انتظار می رود این سهم  تا سال 2020 به حدود 85 درصد برسد. در حالی که بازار اندروید در حال رشد است و ادامه دارد، اما هنوز هم برخی از چالش ها برای توسعه دهندگان اندروید وجود دارد.

بزرگترین حجم فرصت برای اندروید آن است که با دقت در فضای کم هزینه، در سال 2015 تنها 14 درصد از محموله های اندروید در حدود 400$ یا بیشتر بودند، اشاره کرد. این به خودی خود در شمار بزرگترین چالش برای اندروید OEM ها به عنوان دستگاه کم هزینه که بهترین هستند قرار بگیرد. در همان زمان با رقابت در این بخش با فروشندگان محلی جدید در بسیاری از بازارهای با رشد بالا ادامه خواهد پیدا کرد.

همچنین با توجه به تحلیلگر برنامه  VisionMobile که در ماه مارس منتشر شد 41 درصد از توسعه دهندگان حرفه ای تلفن همراه در حوزه برنامه های تخصصی دستگاه های اندروید فعالییت دارند. با توجه به این گزارش، که در نظر سنجی ها که نزدیک به 22000 از توسعه دهندگان در بیش از 150 کشور جهان بوده، آمده است که “سهم بازار به طور فزاینده متعلق به اندروید است،به خصوص در کشورهای در حال توسعه که برای توسعه دهندگان نیز جذاب تر می شود”.

تاریخ ارسال
12 تیر 1395
ارسال شده توسط
فاطمه عابدی
میزان بازدید
0 نفر بازدیدکننده
0 دیدگاه
فایلی جهت دانلود وجود ندارد !
مشخصات
نویسنده : فاطمه عابدی
حجم و فرمت :

0 دیدگاه ثبت شده

شما هم نظری بدهید
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
توجه فرمایید:
نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.