بخش اخبار آکادمی | News
آخرین اخبار

احتمالا تا به حال برایتان پیش آمده که پیامی را اشتباه تایپ کنید و نتیجه اش یک افتضاح یا شرمساری برای شما باشد. از این به بعد در پیام رسان تلگرام می توانید کمی آسوده تر باشید.

در به روز رسانی جدید تلگرام این امکان را ایجاد شده است که شما خرابکاریتان را درست کنید. در گوشی های موبایل می توان با تپ و نگه داشتن یک پیام با انگشت و انتخاب edit از منوی باز شده، متن پیام را تغییر دهید.

در نسخه دسکتاپ تلگرام هم، با کلیلک راست بر روی پیام مورد نظرتان و انتخاب edit می توانید تغییرات لازم را اعمال کنید.

البته شما می توانید متن را تغییر دهید، ولی پیام های تغییر داده شده با یک برچسب “edited” مشخص شده، و در نتیجه سایرین متوجه می شوند که این پیام تغییر یافته است. به نظر من در هر حال بهتر از این است که پیام با محتوای نامناسب به دست مخاطب برسد. نظر شما چیست؟

توجه داشته باشید که این ویژگی هنوز به طور مطمئنی برای همه کار نمی کند. یعنی گاهی پیام های تغییر یافته به شکل ابتدایی شان نمایش داده می شوند. بنا براین، بهتر است قبل از ارسال پیام دقت لازم را به خرج داده و از افتضاح احتمالی جلوگیری کنید و تنها برای تصحیح غلط های املایی و نگارشی از این امکان استفاده کنید.

بعضی از سرویس های پیام رسان مانند Slack مدتی است که این امکان را در اختیار کاربران خود قرار داده اند، اما در میان پیام رسان های پر مخاطب در سطح جهانی نظیر WhatsApp یا پیام رسان Facebook، تلگرام اولین آنهاست که این ویژگی را در اپ خود پیاده سازی کرده است.

همچنین در به روز رسانی جدید تلگرام امکانات و ویژگی های دیگری را نیز شاهد هستیم. نظیر روشی ساده تر برای مخاطب قرار دادن (mention) افراد، و همچنین تغییراتی در ظاهر واسط کاربری و… .

شما از کدام سرویس پیام رسان استفاده می کنید؟

به نظر شما هم قابلیت edit پیام ها مفید است؟

منتظر نظرات شما هستیم.

تاریخ ارسال
1 خرداد 1395
ارسال شده توسط
محسن فراحتی
میزان بازدید
0 نفر بازدیدکننده
0 دیدگاه
فایلی جهت دانلود وجود ندارد !
مشخصات
نویسنده : محسن فراحتی
حجم و فرمت :

0 دیدگاه ثبت شده

شما هم نظری بدهید
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
توجه فرمایید:
نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.