بخش مقالات آکادمی | Articles
آخرین آموزش ها

از زمان طلوع نرم افزار های مخالف جدید توسط شرکت های معروف و بزرگ، این شرکت ها به دلایل زیادی اقدام به برگذاری مسابقاتی با جوایز ارزنده کردند. از اهداف آن ها می توان به جذب بهترین برنامه تویسان دنیا، تست محصولاتشان و عیب یابی آن ها و … بسیاری دیگر اشاره کرد. اما برترین مسابقات برنامه نویسی دنیا کدام ها بوده اند؟!

1. مسابقات برنامه نویسی گوگل

برگزاری مسابقات برنامه نویسی توسط گوگل در اروپا و جهان که مسئولین این شرکت گفته اند که برنده آن علاوه بر دریافت جایزه نقدی، به عنوان یکی از کارمندان ارشد گوگل در این شرکت استخدام می شود. مسئولان این شرکت بر این باورند که با برگزاری این مسابقات از افراد قدرتمند و با استعداد در برنامه نویسی حمایت می شود و گفته اند با این کار ما آن ها را در فعالیت های بین المللی خود دخیل می کنیم.

2. مسابقات برنامه نویسی بیان

بیان نیز با برگزاری مسابقات برنامه نویسی بین المللی سعی دارد راهی به سوی پیشرفت بیشتر را برای برنامه نویسان ایرانی فراهم کند. این مسابقات در مراحل اولیه به صورت آنلاین برگزار می شود و در مرحله نهایی در تهران و به صورت حضوری است.

3. مسابقات دانشجویی ACM

این مسابقات نیز در دوره های مختلف در سطح کشوری برگزار می شود و تیم اول برنده این مسابقات منتخب برای شرکت در مسابقات جهانی به نمایندگی از سایت تهران است.

4.مسابقات آنلاین (Sphere Online Judge (SPOJ:

سایت مذکور یکی از پرطرفدارترین سایت ها در برگزاری مسابقات برنامه نویسی است. سوالات این مسابقات بر روی سایت است و نحوه امتیاز دهی به این صورت است که آن دسته از سوالات که توسط افراد بیشتری پاسخ داده شوده است امتیاز کمتری دارد و سوالاتی که افراد کمتری موفق به ارائه راه حل درست برای آن شده اند امتیاز بیشتری دارد.

5.مسابقات IEEEXTreme:

این مسابقات نیز در سطح جهانی برگزار می شود و در یکی از دوره ها که تهران میزبان برگزاری آن بود، مسابقه در مدت 24 ساعت و سوالات به مرور در این 24 ساعت در اختیار برنامه نویسان شرکت کننده قرار گرفت.

6. مسابقات آنلاین Top Coder:

Topcoder نیز یک سایت برتر در زمینه برگزاری مسابقات برنامه نویسی است. این سایت در بازه زمانی دو هفته مسابقات آنلاین خود را برگزار می کند و در نهایت هر سال یک مسابقه حضوری برگزار می شود تا نفر برتر مشخص شود. در پایان هر مرحله هم منبعی برای پاسخ سوالات در اختیار شرکت کنندگان قرار می گیرد.

و بسیاری از مسابقات دیگر که هر ساله در سراسر دنیا برگزار می شوند.

“پیروز باشید”

تاریخ ارسال
21 تیر 1395
ارسال شده توسط
مریم فاتحی زاده
میزان بازدید
0 نفر بازدیدکننده
0 دیدگاه
فایلی جهت دانلود وجود ندارد !
مشخصات
حجم و فرمت :

0 دیدگاه ثبت شده

شما هم نظری بدهید
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
توجه فرمایید:
نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.