بخش مقالات آکادمی | Articles
آخرین آموزش ها

با توجه به اهمیت بسیار زیاد امنیت دستگاه های اندروید و غیره، محققان موسسه هوشمند ترند میکرو ( Trend Micro ) در این زمینه تحقیقات زیادی انجام داده اند و در نتیجه یک بدافزار کشف کرده اند که بسیار خطر ناک است محققان این موسسه هشدار داده اند که مراقب بدافزار Godless باشید.

محققان این موسسه گفته اند این بدافزار بسیار خطرناک است و بر نسخه های 5.1 اندروید و پایین تر از آن اثر می گذارد. این بدافزار به راحتی قابل حذف از دستگاه نیست و پاک کردنش بسیار سخت است! و تا کنون بیش از 850 هزار دستگاه را در سراسر دنیا آلوده کرده است. باید هشیار باشید و این هشدار ها را جدی بگیرید.

بدافزار ها در بسیاری از برنامه ها مخفی شده اند و پس از نصب به دستگاه را حمله قرار می دهند. بدافزار Godless پس از دسترسی روت در دستگاه تلفن اندروید شما، بدون اینکه شما متوجه شوید یک سری برنامه هایی را بر روی گوشی تان نصب می کند و سپس به جاسوسی در گوشی مشغول می شود. برنامه هایی که شامل نسخه های قدیمی این بدافزار هستند به این صورت عمل می کنند که پس از نصب اپلیکیشن مورد نظر، بدافزار مذکور منتظر می ماند تا دستگاه خاموش شود و سپس عملیات روت آغاز می شود. (درباره روت قبلا در مقاله ” همه چیز درباره ی روت کردن اندروید” توضیحاتی داده ام که بر روی سایت لرن فایلز قابل مشاهده هست.) پس از روت کامل دستگاه این برنامه مانند برنامه های سبستمی عمل می کند و امکان حذف آن بسیار سخت است. طبق نتایج تحقیقات انجام شده این بدافزار می تواند بررسی های امنیتی گوگل پلی را پشت سر بگذارد. Godless دستگاه آلوده را از راه دور کنترل می کند. این موسسه هشدار جدی داده است که توسعه دهندگان جدید نامعتبر که شما آن ها را نمی شناسید می توانتد منابع اصلی برنامه های مخرب باشند پس با احتیاط عمل کنید و تنها از فروشگاه های معتبر، برنامه های مورد نیازتان را تهیه کنید.

“پیروز باشید”

تاریخ ارسال
24 تیر 1395
ارسال شده توسط
مریم فاتحی زاده
میزان بازدید
0 نفر بازدیدکننده
0 دیدگاه
فایلی جهت دانلود وجود ندارد !
مشخصات
حجم و فرمت :

0 دیدگاه ثبت شده

شما هم نظری بدهید
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
توجه فرمایید:
نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.