بخش اخبار آکادمی | News
آخرین اخبار

شاید گوگل  در زمینه شبکه های اجتماعی و پیام رسان ها از قافله شرکت های پیشرو عقب افتاده باشد، اما در Google I/O 2016 ، شرکت گوگل نشان داد که توجه خود را به این عرصه نیز معطوف کرده است. پیام رسان Allo را باید سرآغاز این فعالیت دانست و پس از آن با رونمایی از اپ تماس تصویری Duo گوگل عزم خود برای تصاحب این بازار را نشان داد.

شاید این سوال پیش بیاید که چرا گوگل تصمیم به معرفی دو اپ جداگانه گرفته است؟

شاید یکی از نکات مهم را باید ساده و سبک نگاه داشتن کارکرد آنها دانست مثلا اپ تماس تصویری Duo نقریبا تنها 5 مگابایت حجم دارد. این درست برخلاف سایر اپ ها در این حوزه می باشد که معمولا تمامی این ویژگی ها در یک اپ خلاصه شده و هم ایجاد سردرگمی کرده و هم برای کسانی که از بخشی از امکانات آنها استفاده نمی کنند، عملکرد را کند و مصرف شارژ باتری را افزایش می دهد.

اما ستاره درخشان گوگل، اپ تماس تصویری Duo را باید نقطه عطفی در حوزه مکالمات تصویری دانست. این اپ که احتمالا مثل Allo تابستان امسال عرضه خواهد شد، ویژگی های منحصر بفردی دارد.

یکی از جالب ترین این آنها، Knock Knock است. این ویژگی که توسط گوگل در I/O معرفی شد، نمایش تصویری زنده از فرد تماس گیرنده با شماست قبل از اینکه شما تماس را قبول و ارتباط برقرار شده باشد. با این ویژگی، اگر دیدید فرد تماس گیرنده، رئیس عصبانی شماست، بهتر است که جواب ندهید.

یکی از ویژگی های مهم و متمایز کننده آن این است که اپ تماس تصویری Duo قابلیت اجرا بر روی هر شبکه اینترنتی با هر سرعت و کیفیتی را دارد. به همین خاطر برای حفظ تماس، این اپ متناسب با شبکه مورد استفاده کیفیت صدا و تصویر را مرتبا تنظیم می کند.

از لحاظ فنی هم تیم سازنده WebRTC جز سازندگان Duo بودند که این اپ از WebRTC نیز استفاده می کند. برای ساخت Duo از پروتکل جدید برنامه نویسی Quic که سال پیش توسط گوگل معرفی شد و کاربردش افزایش سرعت عملکرد برنامه ها با داده های سنگین که از وب استفاده می کنند، بهره گرفته شده است.

هر چند گوگل اعلام کرده Hangouts ، علی رغم ساخت Allo  و  Duo همچنان باقی می ماند، اما شاید به خاطر سابقه ی Hangouts که چندان خوب هم نیست، گوگل تصمیم به معرفی دو برند جدید در زمینه پیام رسان ها و شبکه های اجتماعی کرده است.

اپ تماس تصویری Duo  که بر روی اندروید و iOS  عرضه خواهد شد به خاطر اینکه میان دو پلتفرم (اندروید و اپل) رابطه برقرار کرده و سریعتر نیز هست برای FaceTime اپل رقیب جدی به شمار می آید. اگر چه شاید تنها ضعف آن را باید منحصر بودن به گوشی های تلفن همراه دانست.

در نهایت باید دید آیا استراتژی گوگل با معرفی این دو اپ در Google I/O 2016، در تصاحب بخشی از بازار موفقیت آمیز خواهد بود یاخیر؟

آیا شما از Duo استفاده خواهید کرد؟

منتظر نظرات شما هستیم.

تاریخ ارسال
1 خرداد 1395
ارسال شده توسط
محسن فراحتی
میزان بازدید
0 نفر بازدیدکننده
0 دیدگاه
فایلی جهت دانلود وجود ندارد !
مشخصات
نویسنده : محسن فراحتی
حجم و فرمت :

0 دیدگاه ثبت شده

شما هم نظری بدهید
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
توجه فرمایید:
نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.