بخش اخبار آکادمی | News
آخرین اخبار

سال هاست که مقامات عالیه ایالات متحده ملزم به استفاده از گوشی های بلکبری BlackBerry برای انجام امور خود هستند، به این جهت که از نگاه سازمان های امنیتی این کشور پلتفرم بلکبری بهترین ساختار امنیتی را دارا است.

البته با صحبت های اوباما به نظر می رسد که دید این نهادها تغییر یافته است. وی که چندی قبل در یکی از برنامه های شبانه تلویزیونی ایالات متحده حضور یافته بود، اظهار داشت که از لحظه ای که به عنوان رئیس جمهور منتخب ایلات متحده اعلام شده، ملزم به استفاده از بلکبری بوده است. با این وجود امسال گوشی جدید جایگزین بلکبری، شده که دیگر بسیار کمیاب شده بود. البته اشاره ای به برند و سیستم عامل گوشی همراه جدید نشده است ولی بنا به گفته های پرزیدنت اوباما این تغییر چندان هم وضعیت را تغییر نداده است. بنا به ملاحظات امنیتی، وی نمی تواند تماس بگیرد، موزیک پخش کند، پیام ارسال کند و یا عکس بگیرد. وی به شوخی اظهار داشت، گوشی جدید، مثل گوشی های بازی است که به بچه های سه ساله می دهند.

این تغییر چندان هم دور از انتظار نبود، همچنان که کاخ سفید طی دو سال اخیر برنامه برای این تغییر داشته است.

سیستم عامل های iOS و اندروید بعد از گذشت این مدت از عرضه شان و ارائه نسخه های جدید، به حد کافی ویژگی های امنیتی را شامل می شوند تا حداقل های لازم برای چنین اشخاص و شرایط ویژه را نیز تامین کنند.

با توجه به این که روز به روز بازار بلکبری در حال کوچک شدن است، توسعه دهندگان نیز کم کم در جال جدا شدن از این پلتفرم هستند و شاید به همین دلیل، دولت ایالات متحده به عنوان یکی از مهم ترین و نمادی ترین کاربران این برند نیز به فکرتغییر پلتفرم افتاده است.

باید دید که چه زمانی برند و مدل گوشی جدید رئیس جمهور ایالات متحده در اخبار فاش می شود.

تاریخ ارسال
25 خرداد 1395
ارسال شده توسط
محسن فراحتی
میزان بازدید
0 نفر بازدیدکننده
0 دیدگاه
فایلی جهت دانلود وجود ندارد !
مشخصات
نویسنده : محسن فراحتی
حجم و فرمت :

0 دیدگاه ثبت شده

شما هم نظری بدهید
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
توجه فرمایید:
نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.