بخش مقالات آکادمی | Articles
آخرین آموزش ها

در ابتدا باید بدانیم نرم افزار طراحی شده توسط ما چه کاری را باید انجام دهد و چه مشکلی را برای کاربر رفع کند؛ حال باید مراحلی را برای رفع این مشکل طراحی کنیم. مراحلی که برای رفع این مشکل طراحی کردیم را اصطلاحاً الگوریتم مینامند. به زبان ساده تر راه کارهای حل یک مسأله را در برنامه نویسی الگوریتم میگویند.

الگوریتم  الگوریتم در برنامه نویسی به چه معنا است ؟!               2

چگونه یک الگوریتم خوب طراحی کنیم :

برای داشتن یک برنامه خوب لازم است بدانیم، نرم افزار ما قرار است چه کاری را انجام دهد و مناسب ترین الگوریتم آن را طراحی کنیم. بعد از طراحی الگوریتم مناسب باید به سیستم بگوییم که چطور آن کار ها را انجام دهد که این مرحله کمی دشوارتر خواهد بود. در نتیجه، هرچه درخواست های ما از سیستم پیچیده تر باشند قائدتاً تعداد خط کد هایی که باید بنویسیم بیشتر خواهد بود و این امر باعث دشوارتر شدن کار برای ما نیز خواهد شد و الگوریتم پیچیده تری نیاز دارد.

  در الگوریتم به کلیه مراحل انجام کار و دستوراتی که سیستم باید یکی پس از دیگری انجام دهد، فلوچارت گفته می شود.

الگوریتم  الگوریتم در برنامه نویسی به چه معنا است ؟! Algorithms2 copy

 

مثالی برای درک بهتر مفهوم الگوریتم :

برای مثال میتوان یک الگوریتم را به مراحل پخت غذا تشبیه کرد. برای درست کردن غذایی مانند ماکارونی، دشواری زیادی را تحمل نخواهیم کرد. ابتدا نیاز به کمی آب جوش داریم، سپس بسته ماکارونی را باز کرده به داخل قابلمه میریزیم و پس از دقایقی مایع ماکارونی را بر روی آن میریزیم و غذا را سرو میکنیم؛ اما، برای تهیه فسنجان به مراتب مراحل بیشتری را باید طی کنیم !!

برای اینکه اطلاعات بیشتری راجب اینکه ” الگوریتم در برنامه نویسی به چه معنا است ؟! ” به دست آورید میتوانید از لینک زیر استفاده کنید :

  فیلم آموزش الگوریتم و فلوچارت به زبان فارسی

تاریخ ارسال
23 تیر 1395
ارسال شده توسط
میزان بازدید
0 نفر بازدیدکننده
0 دیدگاه
فایلی جهت دانلود وجود ندارد !
مشخصات
نویسنده :
حجم و فرمت :

0 دیدگاه ثبت شده

شما هم نظری بدهید
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
توجه فرمایید:
نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.