بخش مقالات آکادمی | Articles
آخرین آموزش ها

افزودن فونت به سایت وردپرسی

همه می گویند محتوا پادشاه است، اما ظاهر ملکه است. امروز دیگر نیازی به گفتن اهمیتِ جزییات در یک سایت نمی باشد. داشتن یک طراحی چشم نواز به صاحبان وب در جلب توجه بازدید کنندگان خود کمک خواهد کرد. گذشته از یک طرح خوب، ترکیب رنگ های هماهنگ و فونت های زیبا یکی از راه هایی است که صاحبان وب سایت می توانید از طریق آن مسنجر بازدید کنندگان را جذب و هدایت کنند. اگر شما یک کاربر وردپرس هستید، شما می توانید افزودن فونت به سایت وردپرسی را به راحتی با استفاده از پلاگین به نام تایپ جی اس (Typed Js) انجام دهید. پس با ما در مقاله افزودن فونت به سایت وردپرسی همراه باشید.

نصب و راه اندازی پلاگین

نصب یک پلاگین در وردپرس بسیار آسان است، تمام چیزی که شما باید انجام دهید این است که با استفاده از منوی کناری سمت چپ وارد بخش مدیریت و Plugins -> Add New شوید. “Typed Js” را جستجو کنید، پس از آن پلاگین را نصب و فعال کنید.

typed-mte-install-plugin  افزودن فونت به سایت وردپرسی Typed mte Install Plugin

حالا شما آماده برای اضافه کردن یک فونت جدید با تایپ جی اس می باشید. این روند کم و بیش شبیه به اضافه کردن یک پست جدید است. اول با منوی نوار کناری سمت چپ به “Typed -> Add New” رفته سپس یک نام برای فونت تایپ جدید انتخاب کنید. یک نکته مهم! به “Generated Shortcode” توجه کنید. کد داخل براکت را کپی کنید و را در جایی که میخواهید ظاهر شود اضافه کنید.

typed-mte-settings  افزودن فونت به سایت وردپرسی Typed mte Settings

از “Typed Options” شما می توانید یک رشته از کلمات، عبارات یا جملاتی را که می خواهید با فونت خاصی نمایش داده شوند را اضافه کنید. با استفاده از “به علاوه (+)” می توانید یک رشته کلمه را اضافه کنید و با “منفی (-)” یک عبارت را حذف کنید.

typed-mte-typed-options-1  افزودن فونت به سایت وردپرسی Typed mte Typed Options 1

در زیر رشته ها (strings) تنظیمات مختلفی برای تنظیم نمایش متن وجود دارد. شما می توانید سرعت تایپ، تاخیر در شروع، برگشت سرعت و خیلی چیزهای دیگر را تنظیم کنید. تمام اعداد در واحد میلی ثانیه می باشد. همچنین شما می توانید یک رشته کلمه را به صورت چرخشی ظاهر کنید. حتی می توانید یک کاراکتر را به عنوان مرکز حلقه و چرخش انتخاب کرد.

typed-mte-typed-options-2  افزودن فونت به سایت وردپرسی Typed mte Typed Options 2

از دیگر چیزهایی که شما می توانید آن تنظیم کنید فونت و رنگ است.

typed-mte-display-options  افزودن فونت به سایت وردپرسی Typed mte Display Options

در پایان هم شما با اتمام تنظیمات، دکمه “Publish” و یا “Update” را فشار می دهید.

typed-mte-publish-or-update  افزودن فونت به سایت وردپرسی Typed mte Publish or Update

استفاده از افکت در سایت وردپرس شما

همانطور که قبلا ذکر شد. شما نیاز به کپی کدنوشته دارید و با قرار دادن آن نوشته نمایش داده می شود.ما قصد داریم این کار ار به شما با SiteOrigin Page Builder آموزش دهیم. ابتدا، یک صفحه جدید از طریق “Pages -> Add New” ایجاد  کنید سپس به تب “Page Builder” رفته. یک “Row” جدید به یک ستون اضافه کنید و ویجت “SiteOrigin Hero” را اضافه کنید.

typed-mte-site-builder  افزودن فونت به سایت وردپرسی Typed mte Site Builder

سپس فریم را باز کنید و شروع به ویرایش محتوا به همان شیوه که با یک پست وردپرس معمولی انجام می دادید.  سپس کد کوتاه  که در پست قبلی ایجاد شده بود را اضافه کنید. در اینجا به نتیجه نهایی میرسید. اگر شما می خواهید یک نمونه از این اثر را در عمل مشاهده کنید، شما می توانید به اینجا را کلیک کنید.

typed-mte-site-builder  افزودن فونت به سایت وردپرسی Typed mte Edit Widgets

با تشکر از همراهی شما.

تاریخ ارسال
11 مهر 1395
ارسال شده توسط
کوروش هاشمی
میزان بازدید
0 نفر بازدیدکننده
0 دیدگاه
فایلی جهت دانلود وجود ندارد !
مشخصات
نویسنده : کوروش هاشمی
حجم و فرمت :

0 دیدگاه ثبت شده

شما هم نظری بدهید
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
توجه فرمایید:
نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.