بخش مقالات آکادمی | Articles
آخرین آموزش ها

ما در این مقاله قصد داریم تا اشتباهات رایج در طراحی وب را به شما بگوییم تا با جلوگیری از انجام و یا تکرار آنها بتوانید سایت خودتان را بهینه تر و کاربر پسند تر کنید . در مقاله قبلی شما را با برخی از اشتباهات رایج در طراحی وب آشنا کردیم .

اشتباهات ظاهری سایت :

  • عدم رعایت صحت نمایش سایت در رزولوشن های مختلف

دستگاه هایی که کاربران استفاده می نمایند با یکدیگر متفاوت است، بنابراین رزولوشن هر کدام نیز با هم تفاوت دارد. طراحان سایت می بایست از رزولوشن استاندارد سایت یعنی 768 * 1024 استفاده نمایند. در این صورت می توانند اطمینان حاصل نمایند که سایت در تمام رزولوشن ها و حتی در گوشی های هوشمند نیز به درستی نمایش داده خواهد شد.

  • عدم در نظر گرفتن نمایش صحیح سایت در گوشی های هوشمند

امروزه اغلب کاربران از گوشی های هوشمند خود به جهت جستجو در اینترنت استفاده می نمایند. چنانچه طراحان و مدیران سایت علاقه ای به درست نمایش دادن سایت خود در این دستگاه ها نشان ندهند، در مدت زمان بسیار کمی بازدیدکنندگان خود را از دست خواهند داد.

  • طراحی سایت از روی سایت های دیگر

زمانی که فردی طراحی وب سایت خود را از روی یک سایت دیگر انجام می دهد و عینا آن سایت را برای خود به همراه مطالب مورد نظر پیاده سازی می نماید، در ذهن بازدید کننده، این سایت از جذابیت خاصی برخوردار نخواهد بود و بدون آنکه کمترین زمانی صرف نماید، آنرا ترک خواهد نمود. بنابراین توصیه می شود چنانچه شکل ظاهری سایت خود را همانند نمونه ای دیگر طراحی می کنید با تغییرات اندک اما اساسی این طرز فکر را در ذهن بیننده از بین ببرید و طرحی نو و منحصر به فرد خلق نمایید.

  • استفاده از فلش و جاوا

این درست است که سایت های فلش از جذابیت خاصی در بین نمونه های دیگر سایت برخوردارند، اما همین جذابیت باعث فیلتر کردن بازدیدکنندگان می شود. دلیل این امر را میتوان اینگونه گفت که اجرای این نوع سایت ها نیاز به مرورگر های حرفه ای دارد و عملا نمیتوان تضمین نمود که تمام بازدید کنندگان از این مرورگر ها استفاده می نمایند.

  • استفاده از غلط های املایی

یکی از مواردی که می تواند در بیننده تاثیر منفی بسزایی داشته باشد، غلط های املایی موجود در محتویات سایت می باشد. طراحان باید حتی الامکان از این مورد اجتناب نمایند.

  • استفاده از رنگ های آزار دهنده

استفاده از رنگ هایی که برای بیننده ایجاد ناراحتی مینماید، مانند رنگ های تند و فسفری که چشم را اذیت می نمایند، یکی از دافعه های مهم در طراحی صفحات وب سایت به شمار میرود. همچنین طراحان می بایست از رنگ هایی که به نوعی در کنار یکدیگر از هارمونی زیبایی برخوردار نیستند اجتناب نمایند.

اشتباهات SEO :

  •  عدم بروزرسانی سایت

تمامی موتورهای جستجو تمایل دارند سایت هایی را مشاهده نمایند که مطالب موجود در آن بصورت دائمی توسط صاحب آن بروز رسانی شود. بنابراین با عدم رسیدگی به موقع و منظم به سایت خود بتدریج مرگ آنرا رقم خواهید زد.

  • افراط در بهینه سازی سایت

توجه به المان های بهینه سازی یک سایت یکی از اساسی ترین مراحل طراحی و ایجاد سایت می باشد، اما افراط در این معقوله نیز یکی از اشتباهات بزرگ محسوب میشود. برای مثال اگر کلمات کلیدی را به تکرار در یک صفحه نشانه گذاری نمایید، موتور جستجو آنرا تقلب و در نتیجه رنکینگ مورد پسند را به سایت اختصاص نخواهد داد.

یکی از مراحل طراحی یک سایت خوب، بررسی استاندارد W3C می باشد. چنانچه طراحان از این مورد غافل شوند، موتورهای جستجو به خوبی سایت را بررسی نکرده و رنکینگ آنرا بالا نخواهند برد.

  • عدم بهینه سازی و اپتیمایز CSS ها

زمانی که در یک سایت از CSS های تکراری و Optimize نشده استفاده می شود، سرعت بارگذاری آنها در سایت به مراتب بیشتر از زمانی است که این عمل را بر روی آنها انجام داده ایم. بنابراین می توان این مورد را به عنوان یکی از اشتباهات رایج در طراحی نامید.

امیدوارم تونسته باشیم با بیان کردن اشتباهات رایج در طراحی وب شما رو با اونها آشنا کنیم . اگر تمایل دارید در مورد این مطالب بیشتر بدانید آموزش سئو و بهینه سازی سایت قطعا مورد نیاز شما خواهد بود .

تاریخ ارسال
4 تیر 1395
ارسال شده توسط
مهندس ابراهیمی
میزان بازدید
0 نفر بازدیدکننده
0 دیدگاه
فایلی جهت دانلود وجود ندارد !
مشخصات
حجم و فرمت :

0 دیدگاه ثبت شده

شما هم نظری بدهید
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
توجه فرمایید:
نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.