بخش اخبار آکادمی | News
آخرین اخبار

به زودی اسکتنشن های مرورگر گوگل کروم به شما می گویند که چه اطلاعاتی را جمع آوری می کنند

قوانین جدید در گوگل برای مرورگر این شرکت تصویب شده که  هیچ اکستنشنی نمی تواند بدون اجازه کاربر به جمع آوری اطلاعات او بپردازد و از این پس  اکستنشن ها باید بر طبق قوانین گوگل کار کنند.

این قانون که در اواسط ماه جولای اجرایی می شود، توسعه دهندگان آزاد برنامهای افزودنی مرورگر کروم را وادار می کند که  مطابق با سیاست ،اطلاعات کاربری را که جمع آوری، انتقال و ذخیره اطلاعات می کنند ، مشخص سازند. این برنامه ها  باید اطلاعات شخصی و حساس را رمزنگاری شده استفاده کنند.اگر این موضوع به نظر شما بی اهمیت است باید بدانید که این برنامه ها می توانند تمامی اطلاعات سیستم و مروگر شما از جمله سایت های بازدید شده و یا پسورد های ذخیره شده را در خود ذخیره کرده و برای مقاصد مخرب از آن ها استفاده کنند. شاید بگویید که ممکن است برخی از این برنامه ها سعی کنند از قوانین گوگل پیروی نکند در جواب باید گفت گوگل برای رمز نگاری اطلاعات شخصی هم دست به کار شده است تا اگر این برنامه ها بدون اجازه کاربر اقدام به دریافت اطلاعات شخصی کردند نتوانند از آن اطلاعات استفاده نماییند.

با این تغییر، می توانید با خیال راحت از برنامه های مفیدی که برای این مرورگر تولید شده اند استفاده کنید، مثلا برنامه جمع آموری اطلاعات از شبکه های اجتماعی را در مرورگر خود نصب کنید و بدون هیچ نگرانی اطلاعات آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید .

 

با این حال، نباید انتظار داشت که این برنامه ها برای هر اطلاعاتی که از کاربر می گیرند به او اطلاع دهند. به عنوان مثال، گوگل اجازه می دهد تا توسعه دهندگان به جمع آوری داده های ناشناخته در مورد چگونگی استفاده از افزونه ها بپردازند. (هر چند که این موارد هم باید در سیاست های حفظ حریم خصوصی گنجانده شوند).

 

گوگل توسعه دهندگان را مجبور کرده که  تا 14 ژوئیه  که برای به روزرسانی برنامه و پیروی از سیاست های جدید اقدام کنند . پس از آن، برنامه هایی که از این قوانین پیروی نکرده باشند از اپ استور کروم حذف خواهند شد.

تاریخ ارسال
30 فروردین 1395
ارسال شده توسط
بشیر صالحی
میزان بازدید
0 نفر بازدیدکننده
0 دیدگاه
فایلی جهت دانلود وجود ندارد !
مشخصات
نویسنده : بشیر صالحی
حجم و فرمت :

0 دیدگاه ثبت شده

شما هم نظری بدهید
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
توجه فرمایید:
نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.