بخش مقالات آکادمی | Articles
آخرین آموزش ها

آیا واقعا سرمون شلوغه ؟؟ مگه ما چکار هایی انجام میدیم که فکر میکنیم انقدر سرمون شلوغه !!
طبق یک فرصیه که همه میدونیم عامل این احساس که سرمون شلوغه ساعات کاری زیاد نیست ، بلکه تغییر در سبک زندگیه . خودمون هم میدونیم از گذشته کمتر کار میکنیم حتی پژوهش ها هم اینو ثابت کردن که همه آدما از گذشته کمتر کار میکنند و تعطیلات بیشتری دارن پس چراهمیشه حس میکنیم که خیلی سرمون شلوغه یا به قولی پر مشغله ایم ؟؟

به طور خلاصه باید بگم که هیچ پاسخ قطعی برای این سوال وجود نداره البته این رو هم بگم که وابستگی ما به تکنولوژی تو زندگی شخصیو حرفه ایمون باعث شده که زندگیمون خیلی پر تب و تاب تر بشه اما به نظرم نباید این طور بشه. نظر شما چیه ؟؟؟

حجم زیاد اطلاعات به لطف اینترنت و این گوشی های هوشمند که همیشه با اینا در ارتباطیم یکی از دلایلی هستند که نمیتونیم درست استراحت کنیم .

این سرعت زیاد تکنولوژی باعث شده که مرز های بین ساعت کاری و غیر کاری محو بشن و کنترل و نظارت بر کارمندان رو پیچیده تر کرده به قولی باعث شده که وقتی کار نمیکنیم حس کنیم که مشغولیم و داریم کار میکنیم .

سال پیش یکی از روانشناس های دانشگاه ، جیمز کوک مقاله ای در همین مورد منتشر کرد که استفاده از گجت های مدرن یا همون گوشی های هوشمند باعث میشه گذر زمان رو حس نکنیم یا همه چیز خیلی سریع بگذره  .

من فکر میکنم بیشتر شدن فعالیت های تفریحی باعث این تفکر شلوغ بودن شده . گزینه های زیادی رو در روی ماست برای تفریح کتاب های زیادی برای خوندن داریم جاهای زیادی برای مسافرت داریم گیم های زیادی برای بازی کردن داریم ، با وجود همه اینا احساس میکنیم که زمان کمی برای گذروندن اوقات فراقت داریم اما دقیقا قضیه برعکسه همه ی این سر شلوغیا به انتخابمون بر میگرده این همه انتخاب متنوع میتونه باعت بشه یا بهتره بگم باعث میشه که سر در گم باشیم و همیشه حس کنیم سرمون شلوغه .

یه دلیل دیگه هم بگم این که همه ی ما فکر میکنیم اگه سرمون شلوغ باشه و زیاد کار کنیم همه فکر میکنن که آدم موفقی هستیم و به همین دلیله که وقتمون رو پر میکنیم تا به دورو بریامون و بقیه نشون بدیم که اوضاع زندگیمون خیلی خوبه و از این شلوغی راضی هستیم .

نویسنده ی کتاب مدیریت زمان (تونی کرب) میگه که مشکل ما با مشغله ی زیاد اینه که دنیای ما داره بینهایت میشه ! اون میگه که انجام کار بینهایت و فعالیت تفریحی کم ، احساس کمبود وقت و فشار زیاد کاری  رو به ما میده .

سخن آخر : قرار نبود این طور بشه ، حداقل قرارمون با خودمون وقتی وارد محیط کسب و کار شدیم این نبود که تفریحمون کم بشه و کارمون زیاد . قبل از اینکه تکنولوژی به این حد از پیشرفت برسه پیش بینی شد که به لطف فناوری و تکنولوژی ما کمتر کار خواهیم کرد اما ظاهرا اینترنت و ربات ها و این تکنولوژی که همه ازش صحبت میکنند فشار کاریمونو کمتر نکردن که هیچ بیشتر هم کردن .

راستی کارامون کمتر شدن با پیشرفت تکنولوژی ؟؟؟

تاریخ ارسال
27 مهر 1395
ارسال شده توسط
فرزانه نقش بندی
میزان بازدید
0 نفر بازدیدکننده
2 دیدگاه
فایلی جهت دانلود وجود ندارد !
مشخصات
حجم و فرمت :

2 دیدگاه ثبت شده

شما هم نظری بدهید
محسن آستانه

تشکر بخاطر این مطالب مفید، باعث میشه آدم به فکر فرو بره و …

    فرزانه نقش بندی

    ممنون از توجه شما

توجه فرمایید:
نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.

برچسب ها