بخش اخبار آکادمی | News
آخرین اخبار

آیا تاکنون اتقاق اقتاده است که پسورد خود را فراموش کنید؟ این اتفاق حداقل چند بار برای اکثر کاربران رخ داده است و تاکنون روش‌های مختلفی جهت حذف رمز عبور و لاگین بدون نیاز به پسورد معرفی شده‌اند.
یکی از بهترین روش‌های جایگزین رمز عبور و لاگین بدون نیاز به پسورد در اندروید ، قفل هوشمند (Smart Lock) نام دارد که از مدت‌ها پیش در سیستم‌ عامل اندروید گنجانده شده است. به لطف این قابلیت صفحه لاک‌اسکرین تلفن شما در مکان‌های خاص، اتصال به یک دستگاه بلوتوث خاص و یا استفاده از NFC قفل نمی‌شود؛ روش کار اسمارت لاک بسیار ساده و در عین حال کاربردی است.

img_9316  آیا عمر پسورد در اندروید تمام شده است؟ img 9316

سال گذشته و در حاشیه یکی از جلسات استراحت در کنفرانس I/O گوگل، از پروژه Abacus رونمایی شد. در واقع لاگین به پسورد و قفل هوشمند تلفن‌های اندرویدی از وظایف اصلی این پروژه گوگل به شمار می‌روند. طبق استراتژی جدید این پروژه، کاربران با توجه به امتیاز امنیتی (Trust Score) وارد اپلیکیشن‌های اندروید می‌شوند. این امتیاز تجمعی، با بررسی و پردازش فاکتورهای گوناگونی تولید می‌شود. به‌عنوان‌مثال، الگوی تایپ کاربر، موقعیت مکانی کنونی، الگوی صدا و سرعت عملکرد، شناسایی چهره و سایر موارد دیگر.

اما امسال گوگل در جریان کنفرانس I/O خود که هفته پیش برگزار گردید، اعلام نمود که در نظر دارد پسوردها را با امتیازات امنیتی جایگزین کند که در برگیرنده داده هایی درمورد کاربر هستند و مشخص می کنند آیا فرد مجاز به دسترسی است یا خیر.

Trust API نیز در واقع نتیجه یک سال فعالیت این شرکت روی همین حوزه است و قرار شده طی هفته های آتی در اختیار چندین موسسه مالی قرار داده شود. دانیل کافمن رئیس واحد محصولات و تکنولوژی های پیشرفته گوگل در جریان I/O اعلام کرد: اگر همه چیز خوب پیش برود آنگاه انتظار می رود که تمامی توسعه دهندگان اندرویدی در سرتاسر دنیا بتوانند تا پایان سال از این API بهره مند شوند.

پروژه مذکور مدام در حال ثبت دیتا و اطلاعات کاربری افراد است و با توجه به این اطلاعات، امتیاز تجمعی اطمینانی تولید می‌کند. بدین ترتیب تلفن‌ اندرویدی می‌تواند تفاوت استفاده شما و سایر افراد از خود را تشخیص دهد. همان‌طور که پیش‌بینی می‌شود، اگر امتیاز تجمعی شما پایین باشد، اپلیکیشن‌ها از شما همواره تقاضای رمزعبور خواهند کرد و خبری از لاگین بدون نیاز به پسورد در تلفن نیست.

body-lock  آیا عمر پسورد در اندروید تمام شده است؟ body lock

بنابراین خوشبختانه تا پایان سال، احتمال لاگین بدون نیاز به پسورد در اپلیکیشن‌های امنیتی و مختلف هر تلفن اندرویدی مسیر می‌شود و این خبر واقعا برای همه کاربران هیجان‌انگیز است. البته توسعه‌دهندگان در استفاده یا عدم استفاده از چنین قابلیتی در محصولات خود حق انتخاب دارند. بنابراین امکان لاگین بدون نیاز به پسورد درست مثل API اثرانگشت در اندروید 6.0 مارشمالو  به‌یک‌باره بر روی تمام اپلیکیشن‌های اندرویدی پشتیبانی نخواهد شد.

تاریخ ارسال
5 خرداد 1395
ارسال شده توسط
بشیر صالحی
میزان بازدید
0 نفر بازدیدکننده
0 دیدگاه
فایلی جهت دانلود وجود ندارد !
مشخصات
نویسنده : بشیر صالحی
حجم و فرمت :

0 دیدگاه ثبت شده

شما هم نظری بدهید
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
توجه فرمایید:
نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.

برچسب ها

, ,