بخش اخبار آکادمی | News
آخرین اخبار

برای دارندگان گوشی هایی که قفل آنها توسط سنسور اثر انگشت باز می شود، نظیر iPhone ها، زمانی که به دلیل خیس بودن انگشت شان ، سنسور به درستی نمی تواند عمل کند و نمی توانند قفل گوشی را باز کنند، شرایط بسیار عصبی کننده است.

اما برای این که دیگر با پیام آزار دهنده ای که به شما می گوید اثر انگشت تان قابل اسکن شدن نیست، مواجه نشوید و این مشکل را حل کنید، یک اسکن از انگشت خیستان را به تنظیمات گوشی اضافه کنید.

سنسور اثر انگشت  با ذخیره کردن عکسی که نشان می دهد، انگشت شما چه شکلی است عمل می کنند. بنابراین لازم است که به دفعات و از زوایای مختلف اسکن اثر انگشت انجام شود، تا به هر نحو که کاربر انگشتش را بر روی سنسور قرار دهد، شناسایی انجام شود.

اما زمانی که انگشت شما خیس است، سنسور را لکه دار می کند و در نتیجه نمی تواند آنچه را که لازم دارد تشخیص دهد. اضافه کردن یک اثر انگشت دیگر که فقط انگشت خیس شماست، سبب می شود، تصویر شکل گرفته برای سنسور اثر انگشت هنگام اسکن آشنا باشد. این روش ساده ای است برای دور زدن مشکل باز کردن قفل گوشی پس از آن که دستان خود را شسته اید یا زیر باران هستید.

در iOS قابلیت اضافه کردن اثر انگشت در Settings و بخش Touch ID & Passcode در دسترس کاربران قرار دارد.

در اندروید نیز امکان اضافه کردن اثر انگشت های بیشتر در Settings و بخش Security و زیر مجموعه Fingerprint قرار دارد، که دستورالعمل هایی برای شما در این بخش وجود خواهد داشت.

همچنین شما می توانید ، اثر انگشت، بیش از یک انگشت را ذخیره کنید تا اگر یکی خیس یا به هر دلیلی نمی شد از آن استفاده کرد، بتوان از دیگری استفاده کرد.

پس دیگر با خیال راحت دست های خود را بشویید. 🙂

تاریخ ارسال
24 خرداد 1395
ارسال شده توسط
محسن فراحتی
میزان بازدید
0 نفر بازدیدکننده
0 دیدگاه
فایلی جهت دانلود وجود ندارد !
مشخصات
نویسنده : محسن فراحتی
حجم و فرمت :

0 دیدگاه ثبت شده

شما هم نظری بدهید
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
توجه فرمایید:
نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.